Ultimele subiecte
» Reclamatii
Vin Iun 11, 2010 9:18 am Scris de Admin

» !
Mier Iun 09, 2010 2:03 pm Scris de Admin

» am castigat un ipod shuffle 4 gb...si maine se fac 14 zile de cand astept sa-l primesc
Lun Iun 07, 2010 9:44 am Scris de Admin

» Ghid Incepatori (ar prinde bine asa ceva ca nu gasesc)
Mar Iun 01, 2010 9:01 pm Scris de mrtudor

» Solicit un mic ajutor daca se poate
Mar Iun 01, 2010 8:18 am Scris de Admin

» Intrebari despre "useri"
Lun Mai 31, 2010 8:15 am Scris de Admin

» Informatii generale despre licitatii
Vin Mai 28, 2010 9:02 am Scris de Admin

» nici moderatorii nu respecta propriile conditii
Joi Mai 27, 2010 9:41 am Scris de Admin

» buna ziua!!
Mar Mai 25, 2010 8:28 am Scris de Admin

Parteneri
Pretbomba
Statistici
Avem 218 membri inregistrati
Cel mai nou utilizator inregistrat este: tuxedo

Membrii nostri au postat un numar de 483 mesaje în 25 subiecte
Bookmarking social

Bookmarking social digg  Bookmarking social delicious  Bookmarking social reddit  Bookmarking social stumbleupon  Bookmarking social slashdot  Bookmarking social yahoo  Bookmarking social google  Bookmarking social blogmarks  Bookmarking social live      

Pastrati adresa Pretbomba.ro pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa Pretbomba.ro pe site-ul dvs. de bookmarking social

Citeste si da-ti cu parerea

Pagina 3 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

forum

Mesaj  AVATAR la data de Mier Ian 27, 2010 10:21 pm

el_nino576 a scris:"Salut. Nu stiu daca te intereseaza, dar am vazut ca tu esti mai activ pe forum in legatura cu subiectul asta cu licitatiile online si aici pe soft..dia si pe forumul astora de la pb . Am gasit niste informatii despre ei , zic eu care sunt eu destul de grave si compromitatoare cel putin din anumite puncte de vedere.

Exista pe acest forum soft..dia cat si pe alte forumuri un user matachepaul . La inceput a parut ca este un user la fel ca toti ceilalti, doar ca el scria exclusiv numai de bine de pb. Am zis sa fac niste investigatii despre el si uite ce am gasit:

Din cele doua linkuri de mai sus o sa afli ca acest Matache Paul este defapt Directorul Comercial al celor de la pretbomba.ro adica practic este seful lor.
Acest lucru este foarte grav deoarece daca te uiti putin prin topic-ul despre pretbomba de aici de pe forum pe care l-au si inchis moderatorii o sa vezi cum matachepaul scrie ca liciteaza la ei de mult timp, ca a castigat o gramada de produse la ei si cat de tari si de buni sunt cei de la pretbomba.ro . Bineinteles are numai cuvinte de lauda despre ei, ca doar a castigat o gramada de produse la ei.

Uita-te de la pagina 40 pana la sfarsit pe topicul asta si o sa-ti dai seama despre ce vorbesc:

Culmea este ca acest matachepaul a inceput sa scrie imediat dupa ce am postat eu pe forum o lista cu robotii de la pretbomba.ro .
A inceput apoi sa devina foarte activ pe forum si sa scrie numai de bine despre ei si in plus sa critice celelalte siteuri de licitatii.

M-am gandit ca poate pe tine o sa te intereseze mai mult subiectul asta, mie mi s-a cam luat de astia de la pretbomba si de hotiile lor.

ce parere aveti bombistilor?

Ce parere sa avem, unii oameni mai sunt si prinsi. Tot pe acelasi forum avem dovezi si despre altii, nu doar despre matachepaul. Aici Felix Ciuca e deconspirat ca licitand pe site-ul sau

Data de inscriere : 17/01/2010

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

razvil

Mesaj  el_nino576 la data de Mier Ian 27, 2010 8:43 pm

am vazut ca ai lasat astazi micronul. si ai inceput pe=a aproape
eu fiind geomnb, si alt tovarasa root88, daca mai vrei sa te bagi la alte licitatii sa ma consulti si pe mine, pt ca ei ii stiu pe toti de acolo, ma refer la creditele user-ilor, puterea de a licita s,a

el_nino576

Data de inscriere : 25/12/2009

Sus In jos

adm

Mesaj  el_nino576 la data de Mier Ian 27, 2010 6:19 pm

"Salut. Nu stiu daca te intereseaza, dar am vazut ca tu esti mai activ pe forum in legatura cu subiectul asta cu licitatiile online si aici pe soft..dia si pe forumul astora de la pb . Am gasit niste informatii despre ei , zic eu care sunt eu destul de grave si compromitatoare cel putin din anumite puncte de vedere.

Exista pe acest forum soft..dia cat si pe alte forumuri un user matachepaul . La inceput a parut ca este un user la fel ca toti ceilalti, doar ca el scria exclusiv numai de bine de pb. Am zis sa fac niste investigatii despre el si uite ce am gasit:

Din cele doua linkuri de mai sus o sa afli ca acest Matache Paul este defapt Directorul Comercial al celor de la pretbomba.ro adica practic este seful lor.
Acest lucru este foarte grav deoarece daca te uiti putin prin topic-ul despre pretbomba de aici de pe forum pe care l-au si inchis moderatorii o sa vezi cum matachepaul scrie ca liciteaza la ei de mult timp, ca a castigat o gramada de produse la ei si cat de tari si de buni sunt cei de la pretbomba.ro . Bineinteles are numai cuvinte de lauda despre ei, ca doar a castigat o gramada de produse la ei.

Uita-te de la pagina 40 pana la sfarsit pe topicul asta si o sa-ti dai seama despre ce vorbesc:

Culmea este ca acest matachepaul a inceput sa scrie imediat dupa ce am postat eu pe forum o lista cu robotii de la pretbomba.ro .
A inceput apoi sa devina foarte activ pe forum si sa scrie numai de bine despre ei si in plus sa critice celelalte siteuri de licitatii.

M-am gandit ca poate pe tine o sa te intereseze mai mult subiectul asta, mie mi s-a cam luat de astia de la pretbomba si de hotiile lor.

ce parere aveti bombistilor?

el_nino576

Sus In jos

Re: Citeste si da-ti cu parerea

Mesaj  GEOMNB la data de Mier Ian 27, 2010 11:50 am

[quote="lupsee"]l am luat in sf :)) dupa ore indelungate de chin...am incercat si la laptop ca ala era main targetu...m am batut cu GEOMNB dar ce frate nu ai sanse ala nu e om.. m am duelat cu el incotontinuuu 400 de credite unu peste altu..degeaba..m am lasat eu la mana mea ca mai aveam putin si mi spargeam monitoru :))) ala cand intra isi baga cred ca vreo 2000 de credite si merge la sigur nici nu si bate capu..cum m am lasat eu de cazu lui a si luat laptopu...de ar fi vreo 4 5 useri asa pe capu lui sa l stoarca de credite sa r linisti parerea mea..dar daca toti stau la ultima secunda ( nush pentru mine asta e o tactica sacaitoare, adica da gen la inceput stau si eu juma' de ore sa vad cam cati useri sunt pe produs , chestii de genu dar sa o tin asa la nesfarsti...nu as suporta ) in fine barem m am ales cu ceva pe ziua de azi :))) mai am 3 produse de luat, o sa fortez maine lcd'u toshiba sistemu home cinema , psp'u sau e55'u si ma calmez :)) spor la licitat la lume :twisted:[/quote]

Draga Lupsee , sint si eu OM ?!! Sint pe PretBomba de la inceput din toamna 2008 si am licitat la sute de produse , am cistigat multe produse si le-am primit pe toate fara probleme. Se scriu pe forumuri fel de fel de ABERATII si EXAGERARI despre mine (si despre altii) si ma deranjeaza . Si tu exagerezi cind spui " ala nu e om.. m am duelat cu el incotontinuuu 400 de credite unu peste altu " sau " am bagat 5000 si am cistigat de 40000 " (no offence , dar ar trebui sa schimbi ceva la cifrele astea). Am cistigat Acerul cu 438 credite in 56 min si Vaio cu 1214 in 3 zile , cifre exacte din oferte ( matematica e stinta exacta ) Admin poate confirma . In rest fiti SANATOSI si VOIOSI

GEOMNB

Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Mesaj  lupsee la data de Mar Ian 26, 2010 11:49 pm

nu este om ala deepforce...pai a cheltuit peste 2000 de credite ca popa...la plasma el se lupta cu toti de cand a inceput licitatia si numai primu e....in fine ma abtin sa comentez mai mult... Wink...vroiam sa iau telefonu ala dar nu prea sa putut mi la suflat domnul tomahawk Rolling Eyes in fine barem am luat sistemu..e bun si ala Smile)

lupsee

Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

felicitari

Mesaj  razvil la data de Mar Ian 26, 2010 8:59 pm

lupsee a scris:Corect.....ce batalie la plasma intre deepforce si grecu ala maxi Shocked

Am vazut ca ai luat si home cinema....felicitari.
Te mai bagi si la LCD?

razvil

Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Mesaj  lupsee la data de Mar Ian 26, 2010 8:53 pm

Corect.....ce batalie la plasma intre deepforce si grecu ala maxi Shocked

lupsee

Sus In jos

Mesaj  TheSeeker la data de Mar Ian 26, 2010 6:32 pm

Din punctul meu de vedere, cel putin pana acum site-ul este foarte ok. Am avut cateva semne de intrebare la inceput, dar pana la urma s-a dovedit ca sunt seriosi. Iar pentru cei care credeau ca sunt robot, daca bagi bani multi si cumperi multe credite, asta nu inseamna ca nu esti real. Odata cu investitiile mari apar si castigurile !

TheSeeker

Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Mesaj  lupsee la data de Mar Ian 26, 2010 12:03 am

l am luat in sf Smile) dupa ore indelungate de chin...am incercat si la laptop ca ala era main targetu...m am batut cu GEOMNB dar ce frate nu ai sanse ala nu e om.. m am duelat cu el incotontinuuu 400 de credite unu peste altu..degeaba..m am lasat eu la mana mea ca mai aveam putin si mi spargeam monitoru Smile)) ala cand intra isi baga cred ca vreo 2000 de credite si merge la sigur nici nu si bate capu..cum m am lasat eu de cazu lui a si luat laptopu...de ar fi vreo 4 5 useri asa pe capu lui sa l stoarca de credite sa r linisti parerea mea..dar daca toti stau la ultima secunda ( nush pentru mine asta e o tactica sacaitoare, adica da gen la inceput stau si eu juma' de ore sa vad cam cati useri sunt pe produs , chestii de genu dar sa o tin asa la nesfarsti...nu as suporta ) in fine barem m am ales cu ceva pe ziua de azi Smile)) mai am 3 produse de luat, o sa fortez maine lcd'u toshiba sistemu home cinema , psp'u sau e55'u si ma calmez Smile) spor la licitat la lume Twisted Evil

lupsee

Sus In jos

.....

Mesaj  razvil la data de Lun Ian 25, 2010 9:51 pm

lupsee a scris:vai vai de nu inebunesccccc al draq sa fie el de telefon ma inebunit garanti ala cu panda lui de la ultima secunda Mad

S-a enervat garanti....sper sa il iei pana la urma Wink

razvil

Sus In jos

Mesaj  lupsee la data de Lun Ian 25, 2010 9:40 pm

vai vai de nu inebunesccccc al draq sa fie el de telefon ma inebunit garanti ala cu panda lui de la ultima secunda Mad

lupsee

Sus In jos

.....

Mesaj  razvil la data de Joi Ian 21, 2010 11:54 pm

Admin a scris:
razvil a scris:Tot am luat ceva.....dar cred ca o schimb pe credite ca altfel nu pot sa licitez maine la laptop Very Happy

Forum a fost deschis pentru discutii despre site-ul www.pretbomba.ro.
Nu mai puneti posturi legate de alte site-uri , nu facem reclama altor site-uri.
Posturile despre alte site-uri le vom sterge.

Nu am facut nici un fel de reclama.Vreau sa vad si eu postul ala unde am facut eu reclama?
A-ti scris asta pentru ca nu am mai bagat credite pe pretbomba?scriem mai multi legat de acest subiect de vreo 2 saptamani si nu s-a zis nimic.....pentru ca atunci aveam credite si pe pretbomba.
Nu scrie nicaieri in regulament ca se poate discuta strict despre pretbomba.......si daca o sa se bage in regulament,puteti sa ma anuntati.
Postul pe care l-ati facut nu isi are rostul decat dupa ce introduceti o nou regula in regulament.
poate va referiti ca am facut reclama la pretbomba.ro .....ca am scris niste cuvinte foarte frumoase pe acest forum despre site.E interzis sa spun de bine despre pretbomba.ro?
Mai bine stateati deoparte cum a-ti facut pana acum legat de acest subiect.

Multa bafta cu pretbomba.ro

razvil

Sus In jos

Mesaj  Admin la data de Joi Ian 21, 2010 9:09 am

razvil a scris:Tot am luat ceva.....dar cred ca o schimb pe credite ca altfel nu pot sa licitez maine la laptop Very Happy

Forum a fost deschis pentru discutii despre site-ul www.pretbomba.ro.
Nu mai puneti posturi legate de alte site-uri , nu facem reclama altor site-uri.
Posturile despre alte site-uri le vom sterge.
Admin
Admin

Data de inscriere : 14/12/2009

Vezi profilul utilizatorului http://pretbomba.forumz.ro

Sus In jos

:P

Mesaj  razvil la data de Mier Ian 20, 2010 10:07 pm

Tot am luat ceva.....dar cred ca o schimb pe credite ca altfel nu pot sa licitez maine la laptop Very Happy

razvil

Sus In jos

:)

Mesaj  razvil la data de Mier Ian 20, 2010 9:20 pm

el_nino576 a scris:razvil, ce-ai facut baiete ? ai pierdut
o intrebare , cel care a castigat aparatul foto, a licitat de multe ori?

Da....a licitat de multe ori.....eu nu prea am fost hotarat......sunt hotarat pe maine la laptop,ala nu pot sa il pierd,daca luam aparatul eram blocat maine la laptop Smile si ala chiar il vreau.

P.S. : bihoreanul : daca citesti si tu pe aici sa zici mersi ca te-am ajutat sa castigi licitatia,pur si simplu nu vroiam sa castige fraierul ala,ca eu nu ma bag la licitatii de valori mici Smile Bafta incontinuare Wink

razvil

Sus In jos

razvil

Mesaj  el_nino576 la data de Mier Ian 20, 2010 8:27 pm

razvil, ce-ai facut baiete ? ai pierdut
o intrebare , cel care a castigat aparatul foto, a licitat de multe ori?

el_nino576

Sus In jos

Incredere

Mesaj  AVATAR la data de Lun Ian 18, 2010 12:59 pm

Am facut intocmai si am cautat si alte locuri de licitat, unde au voie sa liciteze doar romanii. Am dat peste asta: ******* Momentan nu am licitat, dar cand vad atatea posturi pe forumuri, cred ca mai bine imi cumpar direct din magazin si imi incerc norocul la Loto

Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Mesaj  Admin la data de Lun Ian 18, 2010 10:37 am

el_nino576 a scris:intreba cineva, de ce utilizatorii care au castigat produse de zeci de milioane, laptop, lcd , multe, si nu marunte, de ce nu scrie aici, ca sa confirme ca este un utilizator real ?
Va spun eu de ce.
Licitatiile banoase, care se termina, au un castigator strain, fie din Bulgaria, Grecia etc
Si romani sunt, dar putini
Deci ,Romani,Uitati-va la alte licitatii care nu au platforma de activitate ,in colaborare, cu site-uri din alte tari
Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad

Buna ziua,
Afirmatia facuta nu este corecta, cele mai multe produse din gama LCD si Laptop sunt castigate in Romania. Daca dumneavoastra ati fi castigat produse poate nici nu stateati pe forum sa postati sa nu creasca concurenta la licitatii. Acesta poate fi un motiv pentru care unii din utilizatorii care castiga produse scumpe nu vor sa posteze. Dar utilizatorul wonderer a posta pe dovezi si laude si v-a raspuns si la postul de aici. Va rog sa cititi posturile de pe forum inainte de a posta sau face afirmatii.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  el_nino576 la data de Vin Ian 15, 2010 11:29 pm

intreba cineva, de ce utilizatorii care au castigat produse de zeci de milioane, laptop, lcd , multe, si nu marunte, de ce nu scrie aici, ca sa confirme ca este un utilizator real ?
Va spun eu de ce.
Licitatiile banoase, care se termina, au un castigator strain, fie din Bulgaria, Grecia etc
Si romani sunt, dar putini
Deci ,Romani,Uitati-va la alte licitatii care nu au platforma de activitate ,in colaborare, cu site-uri din alte tari
Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad

el_nino576

Sus In jos

Mesaj  Admin la data de Vin Ian 15, 2010 2:11 pm

el_nino576 a scris:trebuia sa ne spuneti ,noua, romanilor, ca ne batem cu grecii, cu ....
pentru produse

Buna ziua,
Faptul ca nu puteti crea un cont decat cu acceptarea Termenilor si Conditiilor de participare pe acest site presupune ca au fost acceptate de dumneavoastra si ati fost instiintat de acest aspect.
Daca un utilizator nu le citeste nu inseamna ca nu a fost instiintat de noi.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  el_nino576 la data de Vin Ian 15, 2010 1:59 pm

trebuia sa ne spuneti ,noua, romanilor, ca ne batem cu grecii, cu ....
pentru produse

el_nino576

Sus In jos

Mesaj  Admin la data de Vin Ian 15, 2010 1:55 pm

el_nino576 a scris:fratilor
acum am descoperit si eu ca pretbomba , mai este si in late parti
cand au fost intrebati , pretbomba pe forum daca mai utilizatorii sunt si din alte tari ei au spus:

"5. Cum functioneaza licitatia

Cu fiecare oferta plasata, pretul produsului pentru care liciteaza utilizatorul, creste cu 2 bani (0.02 lei). O oferta plasata de utilizator constituie o oferta ferma de la acel utilizator catre PretBomba pentru cumpararea produsului. La licitatii participa toti utilizatorii platformei de licitare PretBomba, atat la nivel national, cat si regional in tarile in care platforma PretBomba, sub denumirile inregistrate in acele tari si in baza acordurilor de cooperare"

AU raspuns cumva la intrebare ?
NUUUUU

cei care incearca sa intre pe site-urile de mai sus, si sunt redirectionati pe pretbomba.ro
procedati astfel:
scrieti pe google. ce site este: de exemplu: scrieti pe google: simpo.be
enter, apoi la primul link aparut Scrie mai jos: "In Cache" dati click pe el si intra usor

site-uri din alte tari:

http://www.pretbomba.ro/Default.aspx?p=1

http://www.simpo.be/Default.aspx?p=1

http://www.eprosfora.gr/Default.aspx?p=1

http://www.hitcena.bg/Default.aspx?p=1

http://www.sonakal.com/Default.aspx?p=1 .

daca dati click pe ele va trimit tot aici
CITITI CU atenie

Buna ziua,

Nu stiu ce intelegeti dumneavoastra prin aceasta expresie: " PretBomba, atat la nivel national, cat si regional in tarile in care platforma PretBomba, sub denumirile inregistrate in acele tari si in baza acordurilor de cooperare." daca nu faptul ca exista si in alte tari. Este specificat clar in "Termeni si conditii" ca PretBomba se afla si in alte tari.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  el_nino576 la data de Vin Ian 15, 2010 1:50 pm

fratilor
acum am descoperit si eu ca pretbomba , mai este si in late parti
cand au fost intrebati , pretbomba pe forum daca mai utilizatorii sunt si din alte tari ei au spus:

"5. Cum functioneaza licitatia

Cu fiecare oferta plasata, pretul produsului pentru care liciteaza utilizatorul, creste cu 2 bani (0.02 lei). O oferta plasata de utilizator constituie o oferta ferma de la acel utilizator catre PretBomba pentru cumpararea produsului. La licitatii participa toti utilizatorii platformei de licitare PretBomba, atat la nivel national, cat si regional in tarile in care platforma PretBomba, sub denumirile inregistrate in acele tari si in baza acordurilor de cooperare"

AU raspuns cumva la intrebare ?
NUUUUU

cei care incearca sa intre pe site-urile de mai sus, si sunt redirectionati pe pretbomba.ro
procedati astfel:
scrieti pe google. ce site este: de exemplu: scrieti pe google: simpo.be
enter, apoi la primul link aparut Scrie mai jos: "In Cache" dati click pe el si intra usor

site-uri din alte tari:

http://www.pretbomba.ro/Default.aspx?p=1

http://www.simpo.be/Default.aspx?p=1

http://www.eprosfora.gr/Default.aspx?p=1

http://www.hitcena.bg/Default.aspx?p=1

http://www.sonakal.com/Default.aspx?p=1 .

daca dati click pe ele va trimit tot aici
CITITI CU atenie

el_nino576

Sus In jos

Leu mersi de sfaturi

Mesaj  honest la data de Mier Ian 13, 2010 9:04 pm

Orice părere e bine venită, nu mă supăr deloc dacă cineva răspunde la problemele ridicate de mine, pot fii contra sau pro. De aceea scriu pe forum sa văd și părerile altora, abia le aștept. Cum spune zicala '' omul deştept învaţă până la moarte, iar cel prost se naşte a tot ştiutor ''.

honest

Data de inscriere : 05/01/2010

Sus In jos

Licitatie nebuna 50 credite !

Mesaj  Leu la data de Mar Ian 12, 2010 9:37 pm

O noua licitatie "nebuna" Evil or Very Mad la 50 credite, incheiata azi la ora 20:53.
Pret de cumparare : 16,87 lei (794 credite consumate) !!!
Daca se aduna creditele consumate la 4 produse castigate azi ( Friteuza , Laptop , GPS , iPod ,) nu dau atatea cat sau consumat la aceasta licitatie pentru credite !
No comment ! silent
Leu

Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 3 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum: