Ultimele subiecte
» Reclamatii
Vin Iun 11, 2010 9:18 am Scris de Admin

» !
Mier Iun 09, 2010 2:03 pm Scris de Admin

» am castigat un ipod shuffle 4 gb...si maine se fac 14 zile de cand astept sa-l primesc
Lun Iun 07, 2010 9:44 am Scris de Admin

» Ghid Incepatori (ar prinde bine asa ceva ca nu gasesc)
Mar Iun 01, 2010 9:01 pm Scris de mrtudor

» Solicit un mic ajutor daca se poate
Mar Iun 01, 2010 8:18 am Scris de Admin

» Intrebari despre "useri"
Lun Mai 31, 2010 8:15 am Scris de Admin

» Informatii generale despre licitatii
Vin Mai 28, 2010 9:02 am Scris de Admin

» nici moderatorii nu respecta propriile conditii
Joi Mai 27, 2010 9:41 am Scris de Admin

» buna ziua!!
Mar Mai 25, 2010 8:28 am Scris de Admin

Parteneri
Pretbomba
Statistici
Avem 218 membri inregistrati
Cel mai nou utilizator inregistrat este: tuxedo

Membrii nostri au postat un numar de 483 mesaje în 25 subiecte
Bookmarking social

Bookmarking social digg  Bookmarking social delicious  Bookmarking social reddit  Bookmarking social stumbleupon  Bookmarking social slashdot  Bookmarking social yahoo  Bookmarking social google  Bookmarking social blogmarks  Bookmarking social live      

Pastrati adresa Pretbomba.ro pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa Pretbomba.ro pe site-ul dvs. de bookmarking social

Citeste si da-ti cu parerea

Pagina 8 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

In jos

Re: Citeste si da-ti cu parerea

Mesaj  honest la data de Mar Ian 05, 2010 9:58 pm

Apropo, licitațiile în care se câștigă credite se socotesc și ele ( e vorba de cele cinci licitații în decurs de 28 de zile )? Cine ține cont de ele, și cum se aplică? Adică prin ce metodă blocați pe cineva să mai liciteze, sau îi spuneți după ce a mai câștigat o licitație că nu are dreptul să mai câștige, nu mai având dreptul să primească produsul? Altfel spus cum se face ?

honest

Data de inscriere : 05/01/2010

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj  honest la data de Mar Ian 05, 2010 9:30 pm

Am şi o întrebare de pus:
-cum se poate şterge un cont, şi datele stocate acolo, dacă cineva nu mai doreşte să fie user pe PreţBombă?

honest

Sus In jos

Mesaj  honest la data de Mar Ian 05, 2010 9:22 pm

Orice afacere este făcută pentru profit, doar aici aste altă problemă. Sunt încălcate proriile reguli, de exeplu acesta: Cate licitatii pot castiga?
Numarul de licitatii pe care le poti castiga este limitat la 5 in ultimele 28 de zile. Am introdus aceasta limita pentru a oferi cat mai multor oameni posibilitatea de a castiga licitatii.
6. Folosirea programelor sau scripturilor pentru a plasa oferte in licitatii este interzisa. PretBomba.ro isi rezerva dreptul de a nu vinde produsul castigat unui utilizator care a incalcat aceasta regula.
7. Crearea de conturi multiple atrage blocarea conturilor pentru o perioada de 6 luni.
Mai jos scriu câteva dintre cei care au încălcat aceste reguli:

Cumparator: SCOPATORENo2

Nokia E52 Metal Aluminium 3G
Pret in magazine: 1330 lei / Pret: 01.97 lei
Microsistem audio Philips
Pret in magazine: 406 / lei Pret: 02.53 lei
Logitech Wave Desktop
Pret in magazine: 330 / lei Pret: 08.33 lei

Cumparator: GEOMNB

Apple iPhone 3G S
Pret in magazine: 3500 lei / Pret: 08.29 lei
Laptop Sony Vaio
Pret in magazine: 3600 lei / Pret: 250.53 lei

Cumparator: TURAN50

Camera video Canon
Pret in magazine: 1240 lei / Pret: 05.55 lei
Monitor LCD LG 21.5'', Wide
Pret in magazine: 720 lei / Pret: 02.31 lei
Nu am trecut doar numai ultimile licitaţi de-ale lor, dar ei au depaşit cele cinci ocazii. Mai sunt şi alţii.
Le urmăresc de o vreme, câştigă unii pe rupte, se poate să aibă cineva aşa mare noroc, sau ei ştiu ceva ce noi nu ştim? Nu vreau să repet acuzațiile altora, care spun ca ar fii roboț, sau cine știe ce user ''prieteni'' cu firma. Nu am dovezi şi cred că nici alţii, de altfel ar fi foarte greu să o demonstreze cineva acest lucru. Sunt nişte IP-uri, care pot fi a orcărui persoane implicate sau nu în afacerea respectivă. Sumele plătite sunt întradevăr uriaşe, e o afacere profitabilă, până vor fii persoane care să liciteze, dar dacă numărul celor ce vor pierde va creşte după o vreme tot se va închide.

honest

Sus In jos

Mesaj  razvil la data de Mar Ian 05, 2010 6:58 pm

unroman a scris:Acest site este facut pentru PROSTI Acum ceva timp in state era un mesaj pe forumuri ceva de genul "da-mi un dolar ca sunt sarac " si oamenii au pus botul ce insemna 1 dolar pana una alta... si asa s-a imbogatit omu' . Asa ceva se intampla si aici vine omul se uita 5-10 minute la o licitatie vede ca se compara in PC un telefon ...etc cu preturi de nimic dar nimeni nu face un calcul cam cat ar castiga oamenii acestui site la o simpla licitatie? Expl azi se licita un laptop si ajunsese la 176 lei . Calcul simplu 176 impartit la 0,02 este egal ci 8.800 credite .Creditele inmultite cu 2,5 lei creditul este 22.000 Roni DA in pret vechi (DOUA SUTE DOUAZECI DE MILIOANE) la o simpla licitatie ASA CA BAGATI BANI IN BUZUNARUL ALTORA

Asa e......dar poti sa ai noroc si sa castigi produse care valoreaza foarte mult si sa licitezi foarte putine credite.Intradevar este posibil si sa licitezi mai multe credite,chiar 500 sau 1000 si sa castigi doar un parfum sau nimic.
Tu tot spui ca administratorul acestui site castiga.....tu daca ti-ai face sau daca ai o afacere.....pentru ce exista acea afacere.....pentru un anumit castig.Daca esti angajat,spunele sefilor tai sa iti dea tie tot castigul firmei......ca doar numai tu ai nevoie de bani. Smile
Nu judecati normal.....in orice afacere trebuie sa castigi.....in cazul de fata e pretbomba,care probabil castiga foarte bine,dar care probabil este si cel mai serios site de licitatii online din tara.Adevarul e ca cel mai greu se castiga pe pretbomba,dar conteaza foarte mult seriozitatea.
Maine poate ii intrebi pe sefii tai daca nu iti dau tie tot profitul lor brut......zic brut ca sa nu platesti tu impozite.
Numai daca risti poti sa castigi.......sau poate nu castigi niciodata daca esti ghinionist asa ca mine.

Bafta!

razvil

Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

citeste si nu cerceta

Mesaj  unroman la data de Lun Ian 04, 2010 7:05 pm

1.De cate ori licitezi iti ia cate un credit corect da\??
2. cand licitezi suma creste cu 0.02 corect ???
3.Daca suma a ajuns la 176 imparti la 0.02 sa vezi de cate ori s-a licitat ptr produsul respectiv corect????
4.176/0.02 = 8.800 de credite s-au folosit pentru licitatia "curenta" cotect????
5.Cum un credit costa 2,5 roni inmulteste 2,5 roni cu 8.800 credite si vezi ca acesti baieti destepti v-au pacalit de 22.000 Roni DA in pret vechi (DOUA SUTE DOUAZECI DE MILIOANE) corect??????

Apropo a ajuns la 237 roni deci 237/0.02 = 11.850 credite folosite care se inmultesc cu valoarea unui credit 11.850 X 2,5 = 29.625 Roni avand in vedere ca acel laptop costa 30 milioane au ramas si ei cu un profit de pe urma prostilor de 26.000(DOUA SUTE SAIZECI DE MILIOANE) cu traducere
Cu alte cuvinte oamenii au castigat de pe urma unui laptop suma de mai sus dar......... sa spunem ca nu toate creditele au fost folosite de oameni care au dat bani pe acest site si este bagat un user de la ei ganditi ca nu va lasa ei sa castigati pana nu-si scot banii inzecit pe produs
BAFTA LA DAT BANI

unroman

Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Mesaj  mondim la data de Lun Ian 04, 2010 12:31 pm

Nu inteleg calculele tale. De ce spui "Calcul simplu 176 impartit la 0,02 este egal ci 8.800 credite"

mondim

Data de inscriere : 28/12/2009

Sus In jos

Citeste si da-ti cu parerea

Mesaj  mary la data de Joi Dec 31, 2009 1:16 am

Daca ai participat la acest joc scrieti parerea despre acest mod de a-it pierde banii si priveste cum altii se imbogatesc pe spatele fraierilor.

mary

Data de inscriere : 31/12/2009

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 8 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum