Ultimele subiecte
» Reclamatii
Vin Iun 11, 2010 9:18 am Scris de Admin

» !
Mier Iun 09, 2010 2:03 pm Scris de Admin

» am castigat un ipod shuffle 4 gb...si maine se fac 14 zile de cand astept sa-l primesc
Lun Iun 07, 2010 9:44 am Scris de Admin

» Ghid Incepatori (ar prinde bine asa ceva ca nu gasesc)
Mar Iun 01, 2010 9:01 pm Scris de mrtudor

» Solicit un mic ajutor daca se poate
Mar Iun 01, 2010 8:18 am Scris de Admin

» Intrebari despre "useri"
Lun Mai 31, 2010 8:15 am Scris de Admin

» Informatii generale despre licitatii
Vin Mai 28, 2010 9:02 am Scris de Admin

» nici moderatorii nu respecta propriile conditii
Joi Mai 27, 2010 9:41 am Scris de Admin

» buna ziua!!
Mar Mai 25, 2010 8:28 am Scris de Admin

Parteneri
Pretbomba
Statistici
Avem 218 membri inregistrati
Cel mai nou utilizator inregistrat este: tuxedo

Membrii nostri au postat un numar de 483 mesaje în 25 subiecte
Bookmarking social

Bookmarking social digg  Bookmarking social delicious  Bookmarking social reddit  Bookmarking social stumbleupon  Bookmarking social slashdot  Bookmarking social yahoo  Bookmarking social google  Bookmarking social blogmarks  Bookmarking social live      

Pastrati adresa Pretbomba.ro pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa Pretbomba.ro pe site-ul dvs. de bookmarking social

Citeste si da-ti cu parerea

Pagina 1 din 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

Re: Citeste si da-ti cu parerea

Mesaj  BABANU la data de Vin Mar 05, 2010 9:36 pm

Figura a scris:Imi cer scuze daca am postat grasit sau s-a mai vorbit despre subiectul asta(am mai citit ceva asemanator dar nu am inteles bine). Daca ai castigat un obiect la o licitatie, nu mai ai voie sa mai licitezi pentru altul in luna respectiva?

Cate licitatii pot castiga?
Numarul de licitatii pe care le poti castiga este limitat la 5 in ultimele 28 de zile. Am introdus aceasta limita pentru a oferi cat mai multor oameni posibilitatea de a castiga licitatii.

BABANU

Data de inscriere : 24/02/2010

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Nr licitatii

Mesaj  Figura la data de Vin Mar 05, 2010 1:00 pm

Imi cer scuze daca am postat grasit sau s-a mai vorbit despre subiectul asta(am mai citit ceva asemanator dar nu am inteles bine). Daca ai castigat un obiect la o licitatie, nu mai ai voie sa mai licitezi pentru altul in luna respectiva?

Figura

Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

...

Mesaj  sergiu13 la data de Joi Feb 25, 2010 7:52 pm

n-am intrat niciodata pe site-urile alea ce le-ai enumerat c-ar fi tzepe..da am o intrebare ..pe pretbomba imi garanteaza ceva sau cineva ca daca-mi incarc contu cu 100 credite, de exemplu ,castig ceva macar de banii aia ?? cred ca si aici se pot pierde credite,cum nimeresti.intradevar poate site-urile care le-ai spus is cu roboti numai ziceam ca poti pierde credite fara sa castigi ceva si pe un site ,serios sa spunem, cum este pretbomba

sergiu13

Data de inscriere : 16/02/2010

Sus In jos

sal tuturor

Mesaj  BABANU la data de Mier Feb 24, 2010 9:23 am

am cititprintre randuri posturi de la el_nino576 si razvil
prima data mi-am incarcat contul cu 200 ron(100 de credite) pe n-a-n-o-b-i-d-s.r-o, sper ca intelegeti, fara linii
am castigat 20 de credite cu 1 click. totul frumos si bine
apoi le-am pierdut pe toate la niste casti de doar 69 de lei
Concluzia: citat: "Roboti+Roboti=profit"
nu mai incercati alte site-uri, ca o sa patiti ca mine si razvil

BABANU

Data de inscriere : 24/02/2010

Sus In jos

bid24

Mesaj  razvil la data de Lun Feb 22, 2010 9:46 pm

Am luat si eu tzeapa de la bid24 e plin de roboti.....au peste 100.....e adevarat ce zice el_nino.
Legat de cei de la micropret,la inceput am castigat foarte mult,luam numai cate 1000-2000 credite,dar au inceput sa faca figuri ......si am inceput sa pierd peste 1000 de credite odata,fara sa castig nici macar un parfum.E nasol.....de atunci nu am mai bagat la ei si nici nu o sa mai bag vreodata.

razvil

Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

amatori

Mesaj  el_nino576 la data de Lun Feb 22, 2010 9:39 pm

daca stiam ca sunteti asa de naivi, mai bine nu puteam avertismentul despre acele 2 site-uri
unii au cumparat credite pe amandoua site-uri si ce au castigat:de ex un user a alimentat contul cu 200 ron si a castigat un stick de 8 gb(atat)

el_nino576

Data de inscriere : 25/12/2009

Sus In jos

Nu e suparare

Mesaj  AVATAR la data de Dum Feb 21, 2010 10:42 pm

el_nino576 a scris:
el_nino576 a scris:useri care citesc
nu mai incercati sa le dati bani escrocilor care incearca sa copie site tip pretbomba
in ultimul timp au aparut ca dupaa ploaie
daca vreti sa limentati contul cu credite, ar trebui sa cititi niste forumuri, parei unor useri care au castigat si nu lea trimis,s.s
pretbomba, nu ca vreau sa le fac reclama, s-au dovedit cinstiti fata de altii:
Va dau cateva site-uri care s-au desfiintat din aceasta cauza: p......c.ro / b.....n.ro / u.....i.ro/ p.....n.ro/b.....n.ro
licitatiinonstop.ro . aceste acuzatii sunt adevarate pt ca am patit-o eu
site-uri care inca incearca sa-si desfasoare activitati dupa ce au fost supendate:l.....e.ro
site-uri care abia si-au activat site-ul licitatiile si au inselat zeci pana acum
n.....s.ro/ n.....s.co.uk : acest site este plin de roboti, site-ul din anglia: n.....s.co.uk, a dat faliment, sau daca robotii se blocheaza, si castigi iti trimit altceva:am castigat:hdd: 1 TB mi-au trimis un stick, mouse wireless mi-au trimis un mouse optic de 15 lei, s.a
b.....4.ro. a inceput diferit fata de toate site-urile: de 3 luni a pus la bataie zeci de mii de pachete de credite
acum s-au pus si produse: ghiciti cine le castiga:robotii
de unde stiu: la ora 02.00 am faceau niste teste, si ei in loc sa liciteze useri cu nume de gen: tes1 sau altele. la acele licitatii , bidau useri pe care ii cunosteam din licitatii anterioare, si daca din intamplare castigi, cum am patit eu, iti vor spune:
"Buna ziua.
Ne pare rau sa va informam, dar nu va putem valida castigul deoarece a fost o eroare in sistem, care nu a permis altor useri sa liciteze in ultimul minut."

deci tineti minte: n.....s.ro si .....4.ro de evitat

MULTUMESC ADM PRETBOMBA

Parca zicea admin ca nu se discuta despre alte situri aici, sau conteaza daca se zice de bine sau de rau? Ca de 2 ori mie mi-au modificat postul
si cu ce te supara posturile mele?
trebuia sa te las sa incarci pe acel site in jur de 800 ron, si apoi sa te plangi ca nu ai castigat nimic
eu doar am avertizat userii de acel site
nu-ti convine, nu citesti
simplu ca buna ziua

Nu e suparare draga, era o aluzie catre admin. De vreme ce se poate scrie, atunci da-mi te rog voie sa spun si eu celorlalti sa nu cumpere credite la micropret.ro . Eu am cumparat pachetul maxim de 1000 credite, si am castigat un parfum de vreo 200 ron si de 3 ori credite pe care le-am pierdut la alte licitatii. Deci, am dat 1490 ron + ce am mai platit licitatiile, mai mult de 15 milioane pentru un amarat de parfum. Spun asta ca sa stie ceilalti utilizatori sa nu incarce acolo ca e tzeapa mare.
Deci tineti minte: micropret de evitat

Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Mesaj  el_nino576 la data de Dum Feb 21, 2010 9:23 pm

nu mai incercati sa le dati bani escrocilor care incearca sa copie site tip pretbomba
daca vreti sa limentati contul cu credite, ar trebui sa cititi niste forumuri, parei unor useri care au castigat si nu lea trimis,s.s
Va dau cateva site-uri care s-au desfiintat din aceasta cauza: p......c.ro / b.....n.ro / u.....i.ro/ p.....n.ro/b.....n.ro
site-uri care inca incearca sa-si desfasoare activitati dupa ce au fost supendate:l.....e.ro
site-uri care abia si-au activat site-ul licitatiile si au inselat zeci pana acum
n.....s.ro/ n.....s.co.uk : acest site este plin de roboti, site-ul din anglia: n.....s.co.uk, a dat faliment, sau daca robotii se blocheaza, si castigi iti trimit altceva:am castigat:hdd: 1 TB mi-au trimis un stick, mouse wireless mi-au trimis un mouse optic de 15 lei, s.a
b.....4.ro. a inceput diferit fata de toate site-urile: de 3 luni a pus la bataie zeci de mii de pachete de credite
de unde stiu: la ora 02.00 am faceau niste teste, si ei in loc sa liciteze useri cu nume de gen: tes1 sau altele. la acele licitatii , bidau useri pe care ii cunosteam din licitatii anterioare, si daca din intamplare castigi, cum am patit eu, iti vor spune:
"Buna ziua.
Ne pare rau sa va informam, dar nu va putem valida castigul deoarece a fost o eroare in sistem, care nu a permis altor useri sa liciteze in ultimul minut."

MULTUMESC ADM PRETBOMBA

Parca zicea admin ca nu se discuta despre alte situri aici, sau conteaza daca se zice de bine sau de rau? Ca de 2 ori mie mi-au modificat postul
si cu ce te supara posturile mele?
trebuia sa te las sa incarci pe acel site in jur de 800 ron, si apoi sa te plangi ca nu ai castigat nimic
eu doar am avertizat userii de acel site
nu-ti convine, nu citesti
simplu ca buna ziua

el_nino576

Sus In jos

Forum pretbomba

Mesaj  AVATAR la data de Dum Feb 21, 2010 7:46 pm

"Buna ziua.

MULTUMESC ADM PRETBOMBA

Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

credite

Mesaj  el_nino576 la data de Dum Feb 21, 2010 6:04 pm

dupa cum am spus.bid24= inselaciune

astazi 2 useri pretbomba au pierdut milioane pe acel site fara sa castige ceva
n.a.n.o.b.i..d.s.r.o= inselaciune
de ce?
roboti+ roboti= profit
ascultati-mi sfatul de acum incolo

Ultima editare efectuata de catre el_nino576 in Lun Feb 22, 2010 3:58 pm, editata de 1 ori

el_nino576

Sus In jos

adm

Mesaj  el_nino576 la data de Vin Feb 19, 2010 9:08 pm

useri care citesc
"Buna ziua.

MULTUMESC ADM PRETBOMBA

el_nino576

Sus In jos

Mesaj  Admin la data de Vin Feb 19, 2010 9:01 pm

el_nino576 a scris:
el_nino576 a scris:nu inteleg de ce pe unii ne duceti in eroare
confirmati ca site-ul:www.simpo.be este pe aceeiasi platforma cu prebomba.ro?
daca da, si cred ca asa este, de ce ei au produsul DELONGHI EN 660 CREAMY WHITE-LATIS in valoare de 379 euro iar cei de la pretbomba,ro au Espressor DeLonghi EC9 in valoare de doar 272 lei
userii romani cred ca se bat pt un produs de 272 lei, iar cei din belgia pt un produs in valoare de 379 euro
fireste ca cei din belgia se vor bate mai tare ca cei din rom
ar trebui macar, informati userii din toate platformele pretbomba daca licitatia este internationala

site-uri:
pretbomba.ro
simpo.be
sonakal.com
hitcena.bg
eprosfora.gr

deci pana la urma?

Buna ziua,
Va rog sa nu mai postati subiecte deja discutate, inaitne de a posta un subiect cautati daca s-a mai discutat.
Platforma este internationala si este mentionat in regulament.
In celelalte tari se pun produse similare celor puse la licitatie in Romania.
La licitatia mentionata, in Belgia s-a inlocuit gresit.
Va multumim pentru sesizarea facuta si va rugam daca observati sa ne anuntati.
Admin
Admin

Data de inscriere : 14/12/2009

Vezi profilul utilizatorului http://pretbomba.forumz.ro

Sus In jos

Mesaj  el_nino576 la data de Vin Feb 19, 2010 6:11 pm

daca da, si cred ca asa este, de ce ei au produsul DELONGHI EN 660 CREAMY WHITE-LATIS in valoare de 379 euro iar cei de la pretbomba,ro au Espressor DeLonghi EC9 in valoare de doar 272 lei
userii romani cred ca se bat pt un produs de 272 lei, iar cei din belgia pt un produs in valoare de 379 euro
ar trebui macar, informati userii din toate platformele pretbomba daca licitatia este internationala

site-uri:
pretbomba.ro
simpo.be
sonakal.com
hitcena.bg
eprosfora.gr

deci pana la urma?

el_nino576

Sus In jos

Mesaj  el_nino576 la data de Vin Feb 19, 2010 7:52 am

razvil a scris:Am comparat toate licitatiile de pe pretbomba.ro cu simpo.be si sunt foarte multe diferente,vreo 2-3 in favoarea noastra cu diferente foarte mici si mai multe in favoarea belgienilor cu diferente mai mari.
Dar diferenta cea mai mare e cea cu aparatul de cafea :

http://www.simpo.be/Default.aspx?p=2&id=13575
http://www.pretbomba.ro/Default.aspx?p=2&id=13575

sper ca a-ti observat ca toate link-urile de la pretbomba din alte tari te trimit tot pe site-ul romanesc
recomandat sa scrii pe google site-ul din cuvinte

el_nino576

Sus In jos

:)

Mesaj  razvil la data de Joi Feb 18, 2010 11:05 pm

Am comparat toate licitatiile de pe pretbomba.ro cu simpo.be si sunt foarte multe diferente,vreo 2-3 in favoarea noastra cu diferente foarte mici si mai multe in favoarea belgienilor cu diferente mai mari.
Dar diferenta cea mai mare e cea cu aparatul de cafea :

http://www.simpo.be/Default.aspx?p=2&id=13575
http://www.pretbomba.ro/Default.aspx?p=2&id=13575

razvil

Sus In jos

da...

Mesaj  razvil la data de Joi Feb 18, 2010 10:58 pm

site-uri:
pretbomba.ro
simpo.be
sonakal.com
hitcena.bg
eprosfora.gr

Foarte buna observatia......tu pentru un produs de ~300 de lei poate esti hotarat sa dai maxim 100 de credite,pe cand un belgian liciteaza la aceeasi licitatie si poate castiga un produs de ~1700 lei,deci belgianul poate e hotarat sa investeasca 300 de credite....e un exemplu.....intradevar nu este deloc corect.....m-am uitat si eu si asa este cum spui.
Sunt curios sa ne spuna adminul,ce produs s-a castigat pana la urma ....ala scump sau ala ieftin ? Smile)))
M-am uitat si la alte licitatii si au mai fost diferente si in favoarea romanilor,insa nu e vb de diferente de 600% cum este in acest caz.
Eu nu am mai licitat demult pe bomba,dar cred ca voi cei care licitati,meritati o explicatie.
Nu e deloc corect....daca ar fi fost o diferenta de 20-30 de euro,cred ca nici nu mai faceai observatia,dar aici sunt sute de euro.....si banuiesc ca nu un roman a castigat licitatia.

Bafta......si inca odata,interesanta observatie.

razvil

Sus In jos

suparat

Mesaj  el_nino576 la data de Joi Feb 18, 2010 10:21 pm

nu inteleg de ce pe unii ne duceti in eroare

site-uri:
pretbomba.ro
simpo.be
sonakal.com
hitcena.bg
eprosfora.gr

el_nino576

Sus In jos

contravaloare

Mesaj  el_nino576 la data de Joi Feb 18, 2010 9:43 pm

multe site-uri are aceasta optiune
putem renunta la un numar de produse castigate intr-un interval de timp pe care adm il precizeaza in reguli, contra credite
ar trebui incercata aceasta optiune

el_nino576

Sus In jos

Mesaj  Admin la data de Joi Feb 18, 2010 10:28 am

Buna ziua,

In curand vom deschide atat magazinul cat si un sitem nou de bonusare.
Cat despre produse, in fiecare saptamana punem pe site 3-5 produse noi pentru utilizatorii care au castigat produse, dar in acelasi timp punem la licitatie si produse care au mai fost pentru a da posibilitatea si celor care nu au reusit sa castige licitatia pentru un produs care il doresc de a avea inca o sansa.

Cu respect,
Echipa PretBomba
Admin
Admin

Sus In jos

Licitatii incepatori & propuneri

Mesaj  Leu la data de Mier Feb 17, 2010 9:15 pm

Am observat ca din totalul de aproximativ 13 licitatii la produse dintr-o zi , 2 sunt pentru incepatori .
Acest lucru este clar o modalitate de acaparare a unor noi utilizatori , dar cateodata pentru userii care au castigat mai putin , cate un produs doua este destul de frustrant sa vada cum se liciteaza produse de valoare fara ca ei sa poata participa .
Aceste licitatii mai pot fi insa si un fel de "curse" pentru cei care incearca sa-si faca conturi multiple ... Laughing
Vin si eu cu o propunere : sa se ia in considerare la unele licitatii de exemplu si cei care nu au mai castigat nimic de 56 de zile , sau alt numar de zile (multiplu de 28 de zile din regulament).
Admini , ma scuzati ca imi permit sa va dau sfaturi , dar sincer siteul a devenit cam monoton , nu stiu ... mai faceti niste promotii , concursuri , tombole pentru utilizatori . S-ar putea face un fel de clasament numai de Admini stiut si de fiecare user in parte in functie de nivelul de participare la licitatii ...de exemplu user : gold , user : silver , user: mediu si user : incepator , si sa initiati anumite licitatii pe fiecare categorie in parte intr-o anumita zi a lunii sau cand doriti.
Sincer , chiar cred ca s-ar putea putin anima site-ul ... chiar l-am recomandat unor prieteni si mi-au spus dupa cateva zile ca este destul de plictisitor , cam tot aceleasi produse , nimic interesant .
Toate acestea sunt binenteles niste opinii personale .
Multumesc.
Leu

Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Program licitatii

Mesaj  Leu la data de Lun Feb 15, 2010 8:51 pm

honest a scris:Dacă în viitor vor mai fi și alții care vor solicita cele amintite de mine privind programul siteului, sper că veți analiza din nou cererea. Tot aci rog pe alți utilizatori, dacă sunt de acord cu mine, să scrie și ei pe acest forum, se vede că ne ascultă și dacă vom fii mai mulți poate vor face și schimbările. Screți vă rog dacă sunteți de acord, grăiți și veți fi ascultați. Cei de la PrețBombă ne urmăresc, e și interesul lor să ne facă pe plac să câștige cât mai mulț utilizatori.
Sunt si eu de acord cu o parte din propunerile tale , licitatia care se termina la ora 23.59 sa se reia ziua urmatoare de la ora la care a inceput in ziua precedenta pentru ca de obicei aceste licitatii sunt licitatii de valoare la care cred ca toata lumea ar avea de castigat daca s-ar relua la o ora de audienta mai mare .
Legat de prelungirea licitatiilor dupa miezul noptii... nu stiu , totusi noaptea este facuta sa dormi , sa te odihnesti , sa-ti limpezesti gandurile , sa-ti improspatezi fortele si alte lucruri Laughing
Poate in week-end (Vineri si Sambata noaptea) s-ar putea prelungi programul licitatiilor mai mult.
Acesta este parerea mea , dar Admi poate sa faca cum crede ea de cuvinta , la urma urmelor este business-ul lor.
Leu

Sus In jos

Mulțumesc pentru răspuns

Mesaj  honest la data de Lun Feb 15, 2010 8:33 pm

Dacă în viitor vor mai fi și alții care vor solicita cele amintite de mine privind programul siteului, sper că veți analiza din nou cererea. Tot aci rog pe alți utilizatori, dacă sunt de acord cu mine, să scrie și ei pe acest forum, se vede că ne ascultă și dacă vom fii mai mulți poate vor face și schimbările. Screți vă rog dacă sunteți de acord, grăiți și veți fi ascultați. Cei de la PrețBombă ne urmăresc, e și interesul lor să ne facă pe plac să câștige cât mai mulț utilizatori.

honest

Data de inscriere : 05/01/2010

Sus In jos

Mesaj  Admin la data de Lun Feb 15, 2010 12:33 pm

Buna ziua,
Am luat in considerare parerea dumneavoastra dar cum unii utilizatori lucreaza in timpul zilei, altii doresc sa se odihneasca noaptea. Am prelungi programul orar pentru licitatii.
In privinta celorlalte modificari nu sunt cereri.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  honest la data de Dum Feb 14, 2010 9:12 pm

Bună seara.
Nu este nimeni de aceași părere cu mine privind intervalul orar al licitațiilor? Nu ar fi mai bine?

Acolo am avut și eu câteva propuneri la intervalul orar al licitațiilor, văd că de acele propuneri nu țineți cont, păcat. Vă reamintesc că am cerut printre altele și prelungirea programului după ora 23:00, sau continuarea licitației a doua zi tot de la ora inceperi din prima zi. A doua variantă chiar că ar fi foarte cinstit cu acei useri care au participat la licitație prima zi, avănd posibilitatea continuarii licitației, fără a pierde acest drep fiind la lucru. Cine poate fi acasă la ora 12:00, numai cei care nu au sevici. Sunt propuneri vă rog să le analizți, vă spun că merită.

honest

Data de inscriere : 05/01/2010

Sus In jos

Razvil

Mesaj  Leu la data de Dum Feb 14, 2010 7:29 pm

Citeste-ti , te rog MP !
Leu

Sus In jos