Ultimele subiecte
» Reclamatii
Vin Iun 11, 2010 9:18 am Scris de Admin

» !
Mier Iun 09, 2010 2:03 pm Scris de Admin

» am castigat un ipod shuffle 4 gb...si maine se fac 14 zile de cand astept sa-l primesc
Lun Iun 07, 2010 9:44 am Scris de Admin

» Ghid Incepatori (ar prinde bine asa ceva ca nu gasesc)
Mar Iun 01, 2010 9:01 pm Scris de mrtudor

» Solicit un mic ajutor daca se poate
Mar Iun 01, 2010 8:18 am Scris de Admin

» Intrebari despre "useri"
Lun Mai 31, 2010 8:15 am Scris de Admin

» Informatii generale despre licitatii
Vin Mai 28, 2010 9:02 am Scris de Admin

» nici moderatorii nu respecta propriile conditii
Joi Mai 27, 2010 9:41 am Scris de Admin

» buna ziua!!
Mar Mai 25, 2010 8:28 am Scris de Admin

Parteneri
Pretbomba
Statistici
Avem 218 membri inregistrati
Cel mai nou utilizator inregistrat este: tuxedo

Membrii nostri au postat un numar de 483 mesaje în 25 subiecte
Bookmarking social

Bookmarking social digg  Bookmarking social delicious  Bookmarking social reddit  Bookmarking social stumbleupon  Bookmarking social slashdot  Bookmarking social yahoo  Bookmarking social google  Bookmarking social blogmarks  Bookmarking social live      

Pastrati adresa Pretbomba.ro pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa Pretbomba.ro pe site-ul dvs. de bookmarking social

Reclamatii

Pagina 4 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Re: Reclamatii

Mesaj  wonderer la data de Sam Feb 13, 2010 2:06 pm

Salutare honest,

Imi pare bine ca raspunsul meu te-a convins macar putin, acesta era si scopul lui si te asigur ca atata timp cat vei fi corect fata de cei de la pretbomba, la fel vor fi si ei fata de tine.

Multumesc,

Salut.

wonderer

Data de inscriere : 05/01/2010

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mulțumesc pentru răspuns wonderer

Mesaj  honest la data de Sam Feb 13, 2010 1:33 pm

Am văzut că sunt useri care au primit creditele înapoi la licitațiile respective (încă odată mulțumesc wonderer pentru răspuns), e un fapt înbucurător. Totuși după mine nu-ar strica publicarea licitațiilor anulate (precizând care licitație la ce produs, data și ora licitației). Ar crește astfel încrederea in corectitudinea siteului de licitații. De altfel aveți și așa destul de mulți contestatari.

honest

Sus In jos

credite returnate

Mesaj  wonderer la data de Sam Feb 13, 2010 8:54 am

Salut honest,

Eu am fost unul dintre cei care a primit creditele inapoi in urma unei astfel de licitatii anulate, deci poti sa stai linisti ca daca se anuleaza o licitatie chiar le primesti inapoi.

Salutare.

wonderer

Sus In jos

Mesaj  honest la data de Vin Feb 12, 2010 11:05 pm

Despre cei doi fiind vorba cred și eu că mint, odată spun că au o familie numeroasă și ei au creat conturile, folosind înpreună un PC., altădată vin cu povestea pritenilor care sau logat de pe același PC..Treaba cu colegi de muncă care licitează din același loc este și mai bună ( la toț fiind închise conturile ). Săraci toț sau logat la aceași oră, probabil la aceași licitații, pur și simplu din întâmplare, nu pentru că au vrut să trișeze.
Acuma vezi adevărat cu cine concurezi la licitații, trișori ( oameni cu mai multe conturi care se supralicitează o vreme până când useri cinstiți se retrag câștigând ), grupuri de persoane, care pot fi colegi sau prieteni ( și ei se supralicitează, lăsând pe unul sau altul să câștige la urmă ). Acestea din urmă cred că nici nu pot fi prinși, folosind calculatoare diferite și IP diferite. Trebuie să spun că acuma nu mă mir la faptul petrecut într-o seară în care concuram cu trei useri care licitau continu, dar numai pe rând, favorizând pe unul care a și câștigat. Cei doi după ce eu nu-am mai licitat, imediat au încetat să liciteze și ei, lăsând pe al treilea să câștige, până atuncea tot ma supralicitau. Era vorba probabil de un șmecheraș, sau de un grup de prieteni.
Astfel de cazuri am mai văzut destule, mai urmăresc licitațiile și dacă nu participi la ele.
Sunt și unii care se mai laudă pe alte locuri cum trag ei țepe celor de la PrețBombă, și nu ei sunt cei păcăliț, cum se plâng alții.
De altfel todeauna se găsesc oameni cărora nu le plac regulile, totul depinde acuma de voi de administratorii siteului, dacă reușiți sau nu să le prindeți pe ei. Ei todeauna fiind în căutarea de metode noi, nu se dau de bătuți prea ușor.
Eu nu am câștigat până acuma, nici un produs, deci nu-am de ce să le laud pe cei de la PrețBombă, dar totuș sunt cu ei dacă le scot pe șmecheri din licitații.
Apropo acești șmecheri se comportă exact ca așa numiții roboț, se supralicitează până când numai ei mai rămân, alegând un cont la întâmplare dintre cele multiple pe care le dețin, plasând ultima ofertă de pe acel cont fiind câștigătorii licitației. Tu te retragi spunând că mai aștepți fiind mai mulți care licitează, le lași pe ei să consume creditele, dar în realitate imediat va câștiga cel cu mai multe conturi, sau cei care participă în grup la astfel de licitații.
Ceea ce privește regulamentul întradevăr este bine să le citiți. Și eu l-am citit prima dată la crearea contului, dar numai așa superficial, cum fac majoritatea oamenilor, și după aceea nu am înțeles multe lucruri, punând întrebări stupide chiar și aci pe forum.
Deci oameni buni citițile, nu aveți numai de câștigat în urma acestui lucru.
Aștept să scrie și useri care au primit credite înapoi în urma depistarii celor cu conturi multiple. Să văd că nu sunt numai vorbe goale.
Ar trebui să dați lista cu userii prinși cu conturi multiple sau cu cei care au încălcat regulamentul, chiar și cu licitațiile câștigate de ei, mai ales. Alfel noi useri cinstiți de unde să știm că nu suntem la rândul nostru păcăliți și de către siteul PrețBombă, neștiind care licitație a fost compromis, anulat. Ar crește mult încrederea în site dacă ați face, altfel trebuie să vă credem orbește, fără să avem dovezi că returnați creditele consumate la astfel de licitații. Dacă nu le puteți da usernameul (fiid protejați de lege) atuncea măcar dați datele licitației, a produsului de care este vorba, data și ora licitație.

honest

Sus In jos

Mesaj  Admin la data de Vin Feb 12, 2010 10:39 am

Dumneavoastra ati utilizat 6 conturi in primavara anului 2009, aceste conturi au fost blocate. In loc sa mergeti sa contestati aceasta decizie (tinand cont ca lucrati in Ministerul Administratie si Internelor, dupa cum ati mentionat intr-un email trimis catre firma Estonet) ati incercat sa utilizati inca 2 conturi dupa cele 6 blocate.
Domnul Razvil ca si ceilalti utilizaoturi care respecta regulamentul a fost prejudiciat in participarea la licitatii in urma utilizari dumneavoastre si a utilizatorui DANYBUZ din folosirea acestor conturi multiple.
Cred ca faptul ca in loc sa urmati calea legala pentru a contesta aceste decizii nu faceti decat sa postati pe acest forum dupa o perioada de apropae 1 an nu arata decat faptul ca stiti foarte bine imposibiliatea de a avea succes intr-o astfel de contestare.

Fiecare utilizator poate posta ce doreste atat timp cat nu aduce injurii celorlalti. Asa cum dumneavoastra va spuneti parerea si utilizatorul Razvil o poate spune.
Admin
Admin

Data de inscriere : 14/12/2009

Vezi profilul utilizatorului http://pretbomba.forumz.ro

Sus In jos

Mesaj  RANGERNICK la data de Vin Feb 12, 2010 12:31 am

razvil a scris:Aceeasi parere....daca trisezi platesti pentru asta.
va dau un exemplu,la mine la birou suntem 2 care avem cont si suntem in aceeasi retea.Am castigat si eu produse,si colegul meu si totusi nu ne-au blocat conturile.
Eu nu ii dau voie lu soramea sa isi faca cont de pe PC-ul meu tocmai pentru a nu risca o blocare de cont.
Toata familia voastra trebuia sa liciteze de pe contul tau.Cred ca asa judecati si voi daca a-ti fi fost mai inteligenti si nu aveati de gand sa trisati.Oricum fiind o familie care liciteaza de pe acelasi PC,banuiesc ca locuiti impreuna si produsele ar fi venit la aceeasi adresa.....sau nush....poate nu aveti incredere in familia voastra .....poate aveti o familie de hoti.....doar banuiesc,nu afirm asta....dar alt motiv nu imi explic.

Bafta la toti si felicitari Admin-ului ca ii prindeti pe trisori!

Mai domnul Razvil ! nu te mai amesteca in probleme care nu te privesc ! si la mine la birou am fost mai multi colegi care am avut conturi in aceeasi retea si am licitat de la servici si ne-au blocat conturile la toti cu toate ca nu am licitat niciodata la acelasi produs ! Asa ca nu te mai amesteca daca nu stii despre ce e vorba aici !!! Si sunt convins ca mai sunt multi care au patit la fel ca noi dar nu cred ca au curajul sa scrie pe forum despre acest lucru ! Cand a fost vorba de dovezi i-am rugat sa trimita pe cineva din partea firmei sa vina la servici sa stea de vorba cu noi sa vada ca nu este vorba de conturi multiple si au spus ca trimit dar nu au specificat si anul in care trimit....si uite asa au anulat licitatiile castigate pe toate conturile si le-au blocat....ce sa spun cata corectitudine.....ne-am convins affraid

RANGERNICK

Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

am castigat

Mesaj  razvil la data de Joi Feb 11, 2010 7:19 pm

am castigat mai multe produse,chiar cu 2 click-uri de valoare destul de mare.Nu ii las pentru a nu se ivi dubii.Si chiar daca intra,nu licitam la acelasi produs,pentru ca nu ne consumam creditele intre noi.Trebuia sa trimiti copie de pe C.I. de pe fiecare cont.Sa vb cu prietenii si familia ta.Cred ca astfel dovedeai ca sunteti useri diferiti.

O seara buna.

razvil

Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Mesaj  whiteshadow la data de Joi Feb 11, 2010 10:24 am

razvil a scris:Aceeasi parere....daca trisezi platesti pentru asta.
va dau un exemplu,la mine la birou suntem 2 care avem cont si suntem in aceeasi retea.Am castigat si eu produse,si colegul meu si totusi nu ne-au blocat conturile.
Eu nu ii dau voie lu soramea sa isi faca cont de pe PC-ul meu tocmai pentru a nu risca o blocare de cont.
Toata familia voastra trebuia sa liciteze de pe contul tau.Cred ca asa judecati si voi daca a-ti fi fost mai inteligenti si nu aveati de gand sa trisati.Oricum fiind o familie care liciteaza de pe acelasi PC,banuiesc ca locuiti impreuna si produsele ar fi venit la aceeasi adresa.....sau nush....poate nu aveti incredere in familia voastra .....poate aveti o familie de hoti.....doar banuiesc,nu afirm asta....dar alt motiv nu imi explic.

aja, si de ce nu ii dai voie?!
scrie acolo in regulament ca nu au voie sa liciteze doua persoane de pe acelasi pc?Neutral
eu nu am vazut , si inca ceva daca au fost intr-un week=end doi prieteni pe la mine, si s-au logat de pe pc meu, asta inseamna ca sunt tot conturile mele?Smile))
asta nu e o dovada ca sa imi blocheze si mie si lor conturile, si daca e sa verifice mai bine si sa vada ca nu sunt 7 conturi creeate de fam mea, la mn in fam nu sunt decat 3;)....
si inca ceva"razvil" tot asa ii sustineam si eu la inceput pe cei de pe site:), dar mai asteapta putin sa castigi ceva mai de valoare si o sa te convingi de ei;)

whiteshadow

Data de inscriere : 09/02/2010

Sus In jos

:)

Mesaj  razvil la data de Mier Feb 10, 2010 11:45 pm

Aceeasi parere....daca trisezi platesti pentru asta.

razvil

Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Mesaj  whiteshadow la data de Mier Feb 10, 2010 7:57 pm

wonderer a scris:Salutare,

Scriu acest post pentru whiteshadow si RANGERNICK (scuze daca am scris gresit nick-ul).

Va inteleg perfect supararea si nervozitatea dupa ce v-ati vazut cu produsul/e castigate in cont, platite si apoi a venit o instiintare pe e-mail ca v-a fost blocat contul. Haideti insa sa privim corect acest sistem de joc, deoarece pana la urma asta este, un joc, iar ca la orice joc, daca incerci sa trisezi pana la urma esti prins. Jos palaria pentru admini, poate vad unele metode mai tarziu, poate altele nu le vad deloc, insa daca ar oferi utilizatorilor informatiile care ii dau de gol cand triseaza, ei ar schimba sistemul.

Whiteshadow, din ce ai scris aici pe forum, le dau dreptate adminilor, iar pentru RANGERNICK, din ce ai postat aici, tind sa le dau dreptate tot lor.

Mai bine o pauza de 6 luni si apoi daca vreti reveniti la joc, decat sa aruncati cu acuzatii nejustificate. E cel mai corect fata de toata lumea. Poate e mai greu sa recunosti cand esti prins, dar sa stiti ca nu e imposbil.

Pentru admin sau admini, felicitari.

O seara buna la toti.

Salut.

fiecare intelege cum vrea:|
imi cer scuze, dar tu ai inteles gresit, eu unul nu am trisat:|...
si nu ma intere de celelalte persoane si celelalte conturi, care "admin" zic ca imi apartin...
daca eu sunt corect cu ei , eu cred ca tot asa ar trebuii sa fie si ei su noi;)

whiteshadow

Sus In jos

Mesaj  wonderer la data de Mier Feb 10, 2010 7:47 pm

Salutare,

Scriu acest post pentru whiteshadow si RANGERNICK (scuze daca am scris gresit nick-ul).

Va inteleg perfect supararea si nervozitatea dupa ce v-ati vazut cu produsul/e castigate in cont, platite si apoi a venit o instiintare pe e-mail ca v-a fost blocat contul. Haideti insa sa privim corect acest sistem de joc, deoarece pana la urma asta este, un joc, iar ca la orice joc, daca incerci sa trisezi pana la urma esti prins. Jos palaria pentru admini, poate vad unele metode mai tarziu, poate altele nu le vad deloc, insa daca ar oferi utilizatorilor informatiile care ii dau de gol cand triseaza, ei ar schimba sistemul.

Whiteshadow, din ce ai scris aici pe forum, le dau dreptate adminilor, iar pentru RANGERNICK, din ce ai postat aici, tind sa le dau dreptate tot lor.

Mai bine o pauza de 6 luni si apoi daca vreti reveniti la joc, decat sa aruncati cu acuzatii nejustificate. E cel mai corect fata de toata lumea. Poate e mai greu sa recunosti cand esti prins, dar sa stiti ca nu e imposbil.

Pentru admin sau admini, felicitari.

O seara buna la toti.

Salut.

wonderer

Sus In jos

Mesaj  whiteshadow la data de Mier Feb 10, 2010 6:03 pm

ok ...sa vedeam cine are de castigat....Wink
si inca ceva stiu si eu ca acela care pierde procesul trebuie sa suporte toate cheltuielile:)))...sau ce?! credeti ca asa ma speriatii?Very Happy
si mai sunt foarte multe intrebari pe care le-am lasat aici si nu reusiti sa dati nici macar un raspuns...Neutral
mai intai vreau sa vad si parerea celor de la ANPC;)

si inca ceva,,,spuneti-mi va rog ce dovezii am adus ca am incalcat regulamentul?: Shocked
dar nu vreau tot raspunsul:"nu avem voie sa spunem care sunt dovezile" Smile

whiteshadow

Sus In jos

Mesaj  whiteshadow la data de Mier Feb 10, 2010 4:51 pm

Admin a scris:Buna ziua,
Da este modalitatea legala, si nu au inceput sa faca aceste demersuri deaoarece sunt constienti ca au incalcat regulamentul, dar de suparare incearca sa faca si ei reclama negativa. Din pacate nu fac decat sa aduca si mai multe dovezi ca au incalcat regulamentul.
...

nu am incalcat nici un regulament;)...ok....
o sa vedeti si modalitatea legala:)

whiteshadow

Sus In jos

Mesaj  Admin la data de Mier Feb 10, 2010 4:27 pm

In plus cheltuiele de judecata vor fi suportate tot de ei in cazul in care vor pierde acest proces , inclusiv cheltuielile pe care le va avea si compania Estonet in cadrul acestui proces.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Admin la data de Mier Feb 10, 2010 4:26 pm

Buna ziua,
Da este modalitatea legala, si nu au inceput sa faca aceste demersuri deaoarece sunt constienti ca au incalcat regulamentul, dar de suparare incearca sa faca si ei reclama negativa. Din pacate nu fac decat sa aduca si mai multe dovezi ca au incalcat regulamentul.
Admin
Admin

Sus In jos

Reclamatii RANGERNICK & whiteshadow

Mesaj  Leu la data de Mier Feb 10, 2010 4:20 pm

RANGERNICK a scris:
whiteshadow a scris:Un sfat prietene: joaca corect si lasa smecheriile !
Un alt sfat : daca tot de ocupi de astfel de smecherii fi macar mai inteligent , nu mai afirma pe forum ca ai participat la licitatie cu cineva cunoscut (ce coincidenta !) , probabil ca pe acel cineva l-ai recomandat ca prieten si ai primit si 5 credite gratis , daca nu cel mai probabil erati una si aceeasi persoana . Evil or Very Mad
Nu iau partea celor de la PretBomba , probabil sunt multi altii cu conturi multiple sau care liciteaza in echipa , dar macar sunt mai destepti sau mai discreti.
Jucati corect , fratilor !!![/quote

scrie cumva acolo in regulament , ca nu am voie sa licitez dupa cineva cunoscut?Neutral
si inca ceva, nu cred ca as sta eu in 5 credite, .a cate sute am pierdut;)

Asa e ! se tot gaseste cate unul destept care sa tina cu cei de la PretBomba ! Acuzatiile astea cu conturi multiple sunt inventiile lor si le argumenteaza doar verbal, pai asa si eu sunt sora cu mama ! Vin cu tot felul de pretexte, adica daca ai un coleg sau prieten care are cont la ei si se intampla sa liciteze de pe calculatorul tau inseamna ca ai conturi multiple si gata la blocat si pe al tau si pe al prietenului care a licitat ! Binenteles ca intai asteapta sa castigi ceva de valoare mare si apoi le blocheaza si iti anuleaza licitatiile castigate ! Si in regulamentul asta pe care se tot bazeaza ei nu scrie ca este interzis ca doi sau mai multi utilizatori sa liciteze de pe acelasi calculator ! Iti spun ca "Avem dovezi" (binenteles VERBALE) ! si pe urma iti inchid telefonul in nas, contul si nu mai raspund la nici un email ! Pai cand faci afirmatia ca ai dovezi trebuie sa le si arati adica sa sustii afirmatia cu dovezi clare nu verbale !

Nu fac pe desteptul si nu tin partea nimanui .... daca ceea ce spuneti este adevarat singura sansa sa castigati este sa-i dati in judecata .
Daca in discutie sunt multi bani , nu mai stati pe ganduri , la judecata cu ei .
Va urez , bafta ! Smile
Leu

Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Mesaj  Admin la data de Mier Feb 10, 2010 4:13 pm

whiteshadow a scris:si inca ceva...
in regulamen scrie :3. Persoanele cu varsta de pina in 18 ani nu au dreptul de a participa la licitatii...
sau ce vreti sa ziceti de varsta ...e contul meu cu Cnp-ul sub 18 ani:)))
sau care e treaba , daca eu am o varsta de 4.... ani , nu am voie sa licitez>?Very Happy
trebuia sa scrie si asta in regulament....daca ar fi adevarat;)

V-am mentionat modalitatea pe care o aveti la dispozitie daca nu sunteti de accord cu decizia luata.
Dovezile pe care le avem si pe care ni le-ati oferit si dumneavoastra sunt juste pentru blocarea acestor conturi.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  whiteshadow la data de Mier Feb 10, 2010 2:04 pm

si inca ceva...
in regulamen scrie :3. Persoanele cu varsta de pina in 18 ani nu au dreptul de a participa la licitatii...
sau ce vreti sa ziceti de varsta ...e contul meu cu Cnp-ul sub 18 ani?Smile))
sau care e treaba , daca eu am o varsta de 4.... ani , nu am voie sa licitez>?Very Happy
trebuia sa scrie si asta in regulament....daca ar fi adevarat;)

Ultima editare efectuata de catre whiteshadow in Mier Feb 10, 2010 5:57 pm, editata de 1 ori (Motiv : semne de punctuatie)

whiteshadow

Sus In jos

Mesaj  whiteshadow la data de Mier Feb 10, 2010 1:57 pm

hey, tipu "admin"...
dap suntem o familie numeroasa..vreo problema?
si mai degraba uita-te mai bine la CNP si vezi ca nu sunt aceleasi CNP-uri;)....
nu ati mai auzit ca si tatal si fiul sa aiba acelasi nume?Smile))
sau...ce vreti sa ziceti acum?
la telefon cand v-am explicat ...., am crezut ca ati inteles, sau posibil ca ati inteles si va faceti ca nu stiti,
sau o alta varianta, fiind.. dvs nu puteti sa intelegeti ca nu vreti:D>>>Neutral....

whiteshadow

Sus In jos

Mesaj  Admin la data de Mier Feb 10, 2010 11:53 am

@ whiteshadow

Dupa cum am mentionat in posturile anterioare daca vom spune utilizatorilor cu aceste conturi multiple care sunt aceste dovezi nu vom putea ulterior sa mai gasim acesti utilizatori. Faptul ca acum ati facut un alt cont pe forum dupa ce in prima faza ati creat un cont reclamand ca v-a fost inchis si nu v-a fost trimis produsul, produs care nu era castigat pe acel cont, iar acum v-ati gandit mai bine sa va creati contul cu adresa de pe contul cu care ati castigat nu reprezinta decat o dovada in plus in utilizarea acestor conturi multiple. Daca 7 conturi se coneacteaza de la acelasi IP inseamna ca este o familie destul de numeroasa, ca sa nu mentionam si varsta persoanelor pe care nume sunt conturile create, acelasi nume trecut in 2 conturi din cele 7 plus alte dovezi pe care nu le voi mentiona.
Daca doriti aveti dreptul sa mergeti sa depuneti reclamatie in Instanta urmand ca aceasta sa decida daca conturile au fost blocate pe buna dreptate sau nu. Iar cheltuielile de judecat vor suportate de cel care cauzat pagubele, inclusiv dumneavoastra in cazul in care dovezile pe care le vom prezenta vor fi considerate concludente.

@ RANGERNICK

Daca doriti putem mentiona conturile pe care dumneavoastra le-ati utilizat si care au fost inchise pentru aceasta incalcare a regulamentului.
Sau puteti urma aceasi procedura pe care am mentionata pentru whiteshadow.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  RANGERNICK la data de Mier Feb 10, 2010 10:37 am

whiteshadow a scris:Un sfat prietene: joaca corect si lasa smecheriile !
Un alt sfat : daca tot de ocupi de astfel de smecherii fi macar mai inteligent , nu mai afirma pe forum ca ai participat la licitatie cu cineva cunoscut (ce coincidenta !) , probabil ca pe acel cineva l-ai recomandat ca prieten si ai primit si 5 credite gratis , daca nu cel mai probabil erati una si aceeasi persoana . Evil or Very Mad
Nu iau partea celor de la PretBomba , probabil sunt multi altii cu conturi multiple sau care liciteaza in echipa , dar macar sunt mai destepti sau mai discreti.

scrie cumva acolo in regulament , ca nu am voie sa licitez dupa cineva cunoscut?Neutral

Asa e ! se tot gaseste cate unul destept care sa tina cu cei de la PretBomba ! Acuzatiile astea cu conturi multiple sunt inventiile lor si le argumenteaza doar verbal, pai asa si eu sunt sora cu mama ! Vin cu tot felul de pretexte, adica daca ai un coleg sau prieten care are cont la ei si se intampla sa liciteze de pe calculatorul tau inseamna ca ai conturi multiple si gata la blocat si pe al tau si pe al prietenului care a licitat ! Binenteles ca intai asteapta sa castigi ceva de valoare mare si apoi le blocheaza si iti anuleaza licitatiile castigate ! Si in regulamentul asta pe care se tot bazeaza ei nu scrie ca este interzis ca doi sau mai multi utilizatori sa liciteze de pe acelasi calculator ! Iti spun ca "Avem dovezi" (binenteles VERBALE) ! si pe urma iti inchid telefonul in nas, contul si nu mai raspund la nici un email ! Pai cand faci afirmatia ca ai dovezi trebuie sa le si arati adica sa sustii afirmatia cu dovezi clare nu verbale !

RANGERNICK

Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Mesaj  whiteshadow la data de Mar Feb 09, 2010 10:32 pm

Un sfat prietene: joaca corect si lasa smecheriile !

whiteshadow

Sus In jos

Mesaj  Leu la data de Mar Feb 09, 2010 10:09 pm

whiteshadow a scris:deci un "sfat", nu fiti bucurosi ca ati castigat un produs cu credite putine;)...
ca nu dupa mult timp o sa vedeti un mail cu "instiintare cont blocat"Very Happy
asa ca doar atunci cand licitati credite in valoare egala cu produsul sau chiar mai multe , doar atunci puteti fi 50% siguri ca o sa il si primiti.... Very Happy
Un sfat prietene: joaca corect si lasa smecheriile !
Jucati corect , fratilor !!!
Leu

Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Mesaj  whiteshadow la data de Mar Feb 09, 2010 9:41 pm

deci un "sfat", nu fiti bucurosi ca ati castigat un produs cu credite putine;)...
ca nu dupa mult timp o sa vedeti un mail cu "instiintare cont blocat"Very Happy
asa ca doar atunci cand licitati credite in valoare egala cu produsul sau chiar mai multe , doar atunci puteti fi 50% siguri ca o sa il si primiti.... Very Happy

whiteshadow

Sus In jos

Mesaj  whiteshadow la data de Mar Feb 09, 2010 9:22 pm

nu se returneaza nici un credit..Neutral,
pentru ca nimeni nu stie daca acela care a castigat licitatia a jucat sau nu corect;)....asta e un raspuns pentru tipu de mai sus, care vad ca i-ati castigat increderea...
si acum...un raspuns clar, ca nu se returneaza.
eu am castigat un produs cu 5 credite si dupa ce l-am achitat ma trezesc cu un mail ca am contul blocat...de ce?..probabil din cauza dovezilor care nu mai au spatiu in arhiva:))))
oricum eu nu am primit nici un rasp clar de ce am contul blocat.....
si acum sa revenim...Wink
va zic sigur ca nu se returneaza nici un credit pt ca eu am continuat dupa o persoana pe care o cunosc la aceasta licitatie si aceea persoana nu a primit nici un credit:|, ba mai mult...dupa o saptamana primeste si el mail ca are contul blocat....

whiteshadow

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 4 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum