Ultimele subiecte
» Reclamatii
Vin Iun 11, 2010 9:18 am Scris de Admin

» !
Mier Iun 09, 2010 2:03 pm Scris de Admin

» am castigat un ipod shuffle 4 gb...si maine se fac 14 zile de cand astept sa-l primesc
Lun Iun 07, 2010 9:44 am Scris de Admin

» Ghid Incepatori (ar prinde bine asa ceva ca nu gasesc)
Mar Iun 01, 2010 9:01 pm Scris de mrtudor

» Solicit un mic ajutor daca se poate
Mar Iun 01, 2010 8:18 am Scris de Admin

» Intrebari despre "useri"
Lun Mai 31, 2010 8:15 am Scris de Admin

» Informatii generale despre licitatii
Vin Mai 28, 2010 9:02 am Scris de Admin

» nici moderatorii nu respecta propriile conditii
Joi Mai 27, 2010 9:41 am Scris de Admin

» buna ziua!!
Mar Mai 25, 2010 8:28 am Scris de Admin

Parteneri
Pretbomba
Statistici
Avem 218 membri inregistrati
Cel mai nou utilizator inregistrat este: tuxedo

Membrii nostri au postat un numar de 483 mesaje în 25 subiecte
Bookmarking social

Bookmarking social digg  Bookmarking social delicious  Bookmarking social reddit  Bookmarking social stumbleupon  Bookmarking social slashdot  Bookmarking social yahoo  Bookmarking social google  Bookmarking social blogmarks  Bookmarking social live      

Pastrati adresa Pretbomba.ro pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa Pretbomba.ro pe site-ul dvs. de bookmarking social

Reclamatii

Pagina 3 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Re: Reclamatii

Mesaj  honest la data de Dum Mar 07, 2010 7:13 pm

Laptop Toshiba cu Windows 7
Pret in magazine: 3500 lei
Pret: 85.67 lei
Ultimele Oferte
RANGERNICK - 85.67 lei
Leptopul a câștigat RANGERNICK și nu RANGERNIK, cel cu conturi multiple, care continua să participe la licitații în continuare, foarte interesant. Deci omul are voie să participe ? Atunci de ce era revoltat pentru suspendarea contului affraid ?

honest

Data de inscriere : 05/01/2010

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Pt RANGERNIK

Mesaj  Figura la data de Dum Mar 07, 2010 3:18 pm

Daca ai castigat un laptop mai lasa si pe altul sa castige unul Wink

Figura

Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

Una ziceți alta faceți

Mesaj  honest la data de Sam Mar 06, 2010 9:23 pm

Ce se intâmplă? RANGERNICK nu este suspendat, adică nu-i ați blocat contul deoarece avea mai multe? Nu vorbesc de RANGERNIK, care cîștigă și el destul de mult, dubios.
RANGERNICK a câștigat de mai multe ori de când a fost scandalul cu conturile, discutat pe deaproape mai multe zile pe forum, sau asta înseamnă că a avut dreptate și nu a fost vinovat. Pentru-că văd că licitează în continuare și mai și câștigă.
Consola Nintendo Wii
Pret in magazine: 1200 lei
Pret: 04.25 lei
Ultimele Oferte
RANGERNICK - 04.25 lei
Nu a câștigat prima dată de atunci-a, a mai câștigat.

honest

Sus In jos

Mesaj  Admin la data de Lun Mar 01, 2010 10:09 am

VANDUT1 a scris:Buna ziua ,
Cum pot sa liciteze utilizatori ''NETFORTUNA;m251080;MARKA3;zoltan967;ate1010;2C000L;inuvick;EnolaGay etc ''
pe platforma internationala ?

Buna ziua,
Utilizand platforma http://www.pretbomba.ro/Default.aspx?p=1 participa la licitatii pe platforma internationala.
Admin
Admin

Data de inscriere : 14/12/2009

Vezi profilul utilizatorului http://pretbomba.forumz.ro

Sus In jos

Platforma Internationala

Mesaj  VANDUT1 la data de Sam Feb 27, 2010 1:30 pm

Buna ziua ,
Cum pot sa liciteze utilizatori ''NETFORTUNA;m251080;MARKA3;zoltan967;ate1010;2C000L;inuvick;EnolaGay etc ''
pe platforma internationala ?

VANDUT1

Data de inscriere : 02/02/2010

Sus In jos

Mesaj  Admin la data de Lun Feb 22, 2010 10:38 am

lucian a scris:am si eu o intrebare...de ce mi-ati inchis contul....sa zicem ca la ceilalti e cum ati zis....
dar la mine?>>>
nu am nici o licitatie neachitata, nu am conturi multiple, care a problema?.
dupa ce am achitata acel pachet de credite ma trezesc cu contul blocat,,,pt ce??
de ce nu mi l-ati inchis mai inainte daca ar fi sa fie vre-un motiv ca am incalcat regulamentul, chiar daca nu e...de ce l-ati inchis, dupa ce am cumparat creditele???
astept rasp////

Se acest cont face parte din cele 7 conturi folosite de utilizatorul danybuzdu.
Nu mai creati clone pe forum doar de dragul de a fi inchis.
Admin
Admin

Sus In jos

vreau un raspuns concret

Mesaj  lucian la data de Dum Feb 21, 2010 1:18 pm

am si eu o intrebare...de ce mi-ati inchis contul....sa zicem ca la ceilalti e cum ati zis....
dar la mine?>>>
nu am nici o licitatie neachitata, nu am conturi multiple, care a problema?.
dupa ce am achitata acel pachet de credite ma trezesc cu contul blocat,,,pt ce??
de ce nu mi l-ati inchis mai inainte daca ar fi sa fie vre-un motiv ca am incalcat regulamentul, chiar daca nu e...de ce l-ati inchis, dupa ce am cumparat creditele???
astept rasp////

lucian

Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ce sa întâmplat cu Forumul nostru?

Mesaj  honest la data de Joi Feb 18, 2010 6:55 pm

Toate sunt amestecate pe aci. Cineva a stricat tot. Aveți rău voitori?
Așa se pare.

honest

Sus In jos

Mesaj  RANGERNICK la data de Joi Feb 18, 2010 2:14 pm

razvil a scris:
RANGERNICK a scris:
razvil a scris:
RANGERNICK a scris:
razvil a scris:Licitatiile pe care le-ati castigat si nu le-ati mai primit pentru ca a-ti fost blocati.Acolo au fost unii useri reali pejudiciati.Nu conteaza la care am participat si eu sau la care nu,daca a-ti fi jucat corect v-ati fi primit produsele si probabil a-ti fi acum in locul meu.
Eu inteleg,cum sunt si legile sunt si regulile,facute pentru a fi incalcate,dar hai macar sa ne abtinem sau sa le incalcam cu "cap" ,sa nu ii credem pe ceilalti mai prosti decat noi.

Hai ca ai ajuns si tu ADMIN la PretBomba ! ai inceput sa raspunzi in locul lor ! Poate iti da un bonus ceva.... affraid

Se vorbea de mine si de aceea am raspuns eu,stai linistit ca nu primesc nici un bonus si nici nu am nevoie.....si daca as primi,nush care e problema ta? Ti-ar fi ciuda ca tu ai contul blocat si eu primesc bonus ? Smile))

Hai, las-o mai moale cu corectitudinea ta ca si tu ai incalcat regulamentul pe alt site de licitatii si ai contul blocat acolo Shocked stii tu foarte bine care...asa ca Arrow

Nu am contul blocat pe nici un site de licitatii si nici nu am avut niciodata contul blocat si am participat pe cel putin 10 site-uri de licitatii,pe unele mai mult si pe unele mai putin.
Cred ca te referi la micro.....si daca imi da acceptul adminul o sa postez cateva dovezi de incorectitudine din partea lor si de aceea nu mai licitez acolo.Produsele le-au livrat tot timpul,dar au facut alte "magarii" ,iar in momentul de fata fac si mai mari....in plus fata de asta chiar ei nu respecta regulamentul.Am foarte multe dovezi care ar face pe oricine sa nu mai liciteze pe acel site.

Asa ca nu are rost sa vb daca nu stii.......acum probabil ca o sa imi blocheze contul pentru ca ma plictiseam si am castigat o licitatie gratuita zilelele trecute si nu o sa o platesc .... Smile)Poti sa te uiti la licitatii terminate sa vezi ca am castigat o licitatie de credite si asta poate demonstra ca nu am contul blocat.
Abtine-te cand nu stii despre ce vb......eu legat de tine mi-am dat doar cu parerea ....nu am afirmat ceva.

Da, ai licitatia de credite castigata ultima, cea pe care nu ai achitat-o si cu aceasta ocazie ai incalcat regulamentul si esti dat pe lista cu conturi blocate pentru o luna ! In legatura cu ce ai scris mai sus despre acel site sunt perfect de acord cu tine ! de cand au schimbat platforma se desfasoara foarte...ciudat licitatiile acolo !

RANGERNICK

Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

:))

Mesaj  razvil la data de Mier Feb 17, 2010 9:27 pm

RANGERNICK a scris:
razvil a scris:
RANGERNICK a scris:
razvil a scris:Licitatiile pe care le-ati castigat si nu le-ati mai primit pentru ca a-ti fost blocati.Acolo au fost unii useri reali pejudiciati.Nu conteaza la care am participat si eu sau la care nu,daca a-ti fi jucat corect v-ati fi primit produsele si probabil a-ti fi acum in locul meu.
Eu inteleg,cum sunt si legile sunt si regulile,facute pentru a fi incalcate,dar hai macar sa ne abtinem sau sa le incalcam cu "cap" ,sa nu ii credem pe ceilalti mai prosti decat noi.

Hai ca ai ajuns si tu ADMIN la PretBomba ! ai inceput sa raspunzi in locul lor ! Poate iti da un bonus ceva.... affraid

Se vorbea de mine si de aceea am raspuns eu,stai linistit ca nu primesc nici un bonus si nici nu am nevoie.....si daca as primi,nush care e problema ta? Ti-ar fi ciuda ca tu ai contul blocat si eu primesc bonus ? Smile))

Hai, las-o mai moale cu corectitudinea ta ca si tu ai incalcat regulamentul pe alt site de licitatii si ai contul blocat acolo Shocked stii tu foarte bine care...asa ca Arrow

Nu am contul blocat pe nici un site de licitatii si nici nu am avut niciodata contul blocat si am participat pe cel putin 10 site-uri de licitatii,pe unele mai mult si pe unele mai putin.
Cred ca te referi la micro.....si daca imi da acceptul adminul o sa postez cateva dovezi de incorectitudine din partea lor si de aceea nu mai licitez acolo.Produsele le-au livrat tot timpul,dar au facut alte "magarii" ,iar in momentul de fata fac si mai mari....in plus fata de asta chiar ei nu respecta regulamentul.Am foarte multe dovezi care ar face pe oricine sa nu mai liciteze pe acel site.

Asa ca nu are rost sa vb daca nu stii.......acum probabil ca o sa imi blocheze contul pentru ca ma plictiseam si am castigat o licitatie gratuita zilelele trecute si nu o sa o platesc .... Smile)Poti sa te uiti la licitatii terminate sa vezi ca am castigat o licitatie de credite si asta poate demonstra ca nu am contul blocat.
Abtine-te cand nu stii despre ce vb......eu legat de tine mi-am dat doar cu parerea ....nu am afirmat ceva.

razvil

Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Mulțumesc Leu

Mesaj  honest la data de Mier Feb 17, 2010 8:42 pm

Bună seara.
Ai dreptate este RANGERNIK, văd că mai nou utilizatorii își copiază numele făcând numai anumite modificari și dacă nu ești foarte atent nu le deosebeșt. Nu todeauna îți dai seama din prima, e destul de enervant. Se ascund sub numele altora, dar întradevăr e permis de regulament. Inventează diferite metode de a deruta colegii de licitați.
Să mai vedem ce mai apare. Ce mai inventeză băieții ( sau fetele ).

honest

Sus In jos

Mesaj  Leu la data de Mier Feb 17, 2010 7:42 pm

honest a scris:RANGERNICK ESTE ACUMA SUSPENDAT SAU NU?
Văd că licitează, nu numai dar a și câștigat (Garmin Nüvi 205).
Sau el, numai avea comentarii favorabile lui whiteshadow? Adică el nu făcea parte dintre cei cu conturi multiple?
Poți răspunde și tu RANGERNICK. Cum e treaba cu tine?
A castigat RANGERNIK nu RANGERNICK. Laughing
Nu stiu daca este voba de una si aceeasi persoana , eu doar am obervat acest lucru .
Salut.
Leu

Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Ce se întâmplă?

Mesaj  honest la data de Mier Feb 17, 2010 7:03 pm

RANGERNICK ESTE ACUMA SUSPENDAT SAU NU?
Văd că licitează, nu numai dar a și câștigat (Garmin Nüvi 205).
Sau el, numai avea comentarii favorabile lui whiteshadow? Adică el nu făcea parte dintre cei cu conturi multiple?
Poți răspunde și tu RANGERNICK. Cum e treaba cu tine?

honest

Sus In jos

Mesaj  RANGERNICK la data de Mier Feb 17, 2010 10:54 am

razvil a scris:
RANGERNICK a scris:

RANGERNICK

Sus In jos

Mesaj  razvil la data de Mier Feb 17, 2010 12:38 am

RANGERNICK a scris:

razvil

Sus In jos

Mesaj  Admin la data de Mar Feb 16, 2010 2:48 pm

roantonyo a scris:Ideea in sine e Geniala!
Problema e ca nu inteleg de ce e necesar sa interziceti mai mult de un cont. In medie, un credit costa 2.3 lei. Daca vrea omul sa aiba 10 conturi pe 10 calculatoare diferite, si intr-o aumita licitatie liciteaza de pe fiecare cel putin 1 credit, voi va alegeti cu 10 credite/23 lei in medie. Care e problema? Obiectivul vostru este cat mai multe credite, din ele va vin banii. Si apoi, din cate am inteles din cateva posturi de pe aici, castiga omu' o chestie intr-o licitatie, voi spuneti ca a folosit mai multe conturi (absolu absurd = asta ar trebui sa promovati!!!) si ii anulati contul, el spune ca nu e adevarat, iar voi ii cereti DOVEZI!. Dovezi? Eu sunt inginer de retea si nu stiu cum as putea sa va dovedesc ca nu am mai multe conturi daca ma acuzati de chestia asta.
Si mai e faptul ca e interzis sa licitezi de 2 ori in acelasi interval....
Poftim?????
Pai daca e batut in cap, si vrea sa liciteze atunci cand e deja ultimul ofertant, de ce e asta o problema pentru voi????
Inca o data: obiectivul vostru este cat mai multe credite!!!!!!!!!!!!!!!!
Mie unul, nu-mi miroase bine deloc chestia asta!

Buna ziua,
Aspectele regulamentului pentru colaborarea intre utilizatorii participanti la licitatii si compania ESTONET nu sunt numai de natura "INGINEREASCA" ci si de natura economica si juridica. Un utilizator nu poate castiga mai mult de 5 licitatii in 28 de zile pentru ca si alti utilizatori sa poata castiga licitatii. Daca un utilizator nu este de accord cu regulamentul acestui site poate sa nu participe la licitatii. Din momentul in care se inscrie si participa la licitatii regulamentul trebuie respectat. Nerespectarea acestuia atrage sanctiunile prevazute.
Admin
Admin

Sus In jos

absolut absurd!

Mesaj  roantonyo la data de Mar Feb 16, 2010 2:34 pm

Ideea in sine e Geniala!
Problema e ca nu inteleg de ce e necesar sa interziceti mai mult de un cont. In medie, un credit costa 2.3 lei. Daca vrea omul sa aiba 10 conturi pe 10 calculatoare diferite, si intr-o aumita licitatie liciteaza de pe fiecare cel putin 1 credit, voi va alegeti cu 10 credite/23 lei in medie. Care e problema? Obiectivul vostru este cat mai multe credite, din ele va vin banii. Si apoi, din cate am inteles din cateva posturi de pe aici, castiga omu' o chestie intr-o licitatie, voi spuneti ca a folosit mai multe conturi (absolu absurd = asta ar trebui sa promovati!!!) si ii anulati contul, el spune ca nu e adevarat, iar voi ii cereti DOVEZI!. Dovezi? Eu sunt inginer de retea si nu stiu cum as putea sa va dovedesc ca nu am mai multe conturi daca ma acuzati de chestia asta.
Si mai e faptul ca e interzis sa licitezi de 2 ori in acelasi interval....
Poftim?????
Pai daca e batut in cap, si vrea sa liciteze atunci cand e deja ultimul ofertant, de ce e asta o problema pentru voi????
Inca o data: obiectivul vostru este cat mai multe credite!!!!!!!!!!!!!!!!
Mie unul, nu-mi miroase bine deloc chestia asta!

roantonyo

Data de inscriere : 16/02/2010

Sus In jos

Mesaj  Admin la data de Lun Feb 15, 2010 12:23 pm

@whiteshadow
@ DANYBUZ
Conturile :
danybuz
danybuzdu
danybuzdu90
Sunt doar un exemmplu din cele folosite de acest utilizator care mai creaza si 2 conturi pe acest forum.
Prin utilizarea celor 5 credite bonus din crearea altor conturi dupa ce ati castigat 1 produs pe primul cont ati prejudiciat ceilalti utilizatori in cadrul licitatiilor. Mai creati si 2 conturi pe acest forum. subiectul @whiteshadow &
@ DANYBUZ este inchis. Daca dorti sa urmati calea legala va rog sa o faceti. Crearea de clone pe forum duce la blocarea acestor conturi!

@ honest

Bineinteles ca sunt adevarate si au fost blocate conturile acestor persoane pentru utilizare de conturi multiple.
Din 50.000 de utilizatori ai site-ului www.pretbomba.ro sunt o parte care incalca regulamentul si sunt prinsi.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  RANGERNICK la data de Dum Feb 14, 2010 10:45 pm

honest a scris:Bună seara.
Sunt adevărat acuzațiile siteului PrețBombă la adresa lor( whiteshadow, Rangernick ), sau ei sunt victime?

.Despre cei doi fiind vorba cred și eu că mint, odată spun că au o familie numeroasă și ei au creat conturile, folosind înpreună un PC., altădată vin cu povestea pritenilor care sau logat de pe același PC..Treaba cu colegi de muncă care licitează din același loc este și mai bună ( la toț fiind închise conturile ). Săraci toț sau logat la aceași oră, probabil la aceași licitații, pur și simplu din întâmplare, nu pentru că au vrut să trișeze.
Acuma vezi adevărat cu cine concurezi la licitații, trișori ( oameni cu mai multe conturi care se supralicitează o vreme până când useri cinstiți se retrag câștigând ), grupuri de persoane, care pot fi colegi sau prieteni ( și ei se supralicitează, lăsând pe unul sau altul să câștige la urmă ). Acestea din urmă cred că nici nu pot fi prinși, folosind calculatoare diferite și IP diferite. Trebuie să spun că acuma nu mă mir la faptul petrecut într-o seară în care concuram cu trei useri care licitau continu, dar numai pe rând, favorizând pe unul care a și câștigat. Cei doi după ce eu nu-am mai licitat, imediat au încetat să liciteze și ei, lăsând pe al treilea să câștige, până atuncea tot ma supralicitau. Era vorba probabil de un șmecheraș, sau de un grup de prieteni.
Astfel de cazuri am mai văzut destule, mai urmăresc licitațiile și dacă nu participi la ele.
Sunt și unii care se mai laudă pe alte locuri cum trag ei țepe celor de la PrețBombă, și nu ei sunt cei păcăliț, cum se plâng alții.
De altfel todeauna se găsesc oameni cărora nu le plac regulile, totul depinde acuma de voi de administratorii siteului, dacă reușiți sau nu să le prindeți pe ei. Ei todeauna fiind în căutarea de metode noi, nu se dau de bătuți prea ușor.
Eu nu am câștigat până acuma, nici un produs, deci nu-am de ce să le laud pe cei de la PrețBombă, dar totuș sunt cu ei dacă le scot pe șmecheri din licitații.
Apropo acești șmecheri se comportă exact ca așa numiții roboț, se supralicitează până când numai ei mai rămân, alegând un cont la întâmplare dintre cele multiple pe care le dețin, plasând ultima ofertă de pe acel cont fiind câștigătorii licitației. Tu te retragi spunând că mai aștepți fiind mai mulți care licitează, le lași pe ei să consume creditele, dar în realitate imediat va câștiga cel cu mai multe conturi, sau cei care participă în grup la astfel de licitații.
Ceea ce privește regulamentul întradevăr este bine să le citiți. Și eu l-am citit prima dată la crearea contului, dar numai așa superficial, cum fac majoritatea oamenilor, și după aceea nu am înțeles multe lucruri, punând întrebări stupide chiar și aci pe forum.
Deci oameni buni citițile, nu aveți numai de câștigat în urma acestui lucru.
Aștept să scrie și useri care au primit credite înapoi în urma depistarii celor cu conturi multiple. Să văd că nu sunt numai vorbe goale.
Ar trebui să dați lista cu userii prinși cu conturi multiple sau cu cei care au încălcat regulamentul, chiar și cu licitațiile câștigate de ei, mai ales. Alfel noi useri cinstiți de unde să știm că nu suntem la rândul nostru păcăliți și de către siteul PrețBombă, neștiind care licitație a fost compromis, anulat. Ar crește mult încrederea în site dacă ați face, altfel trebuie să vă credem orbește, fără să avem dovezi că returnați creditele consumate la astfel de licitații. Dacă nu le puteți da usernameul (fiid protejați de lege) atuncea măcar dați datele licitației, a produsului de care este vorba, data și ora licitație.
Hai ca te pricepi si tu sa dai copy si paste ! macar la asta ca la altceva.... Arrow ti-e frica ca ai ramas fara credite returnate ? Laughing tot ce se poate si lista...stai linistit ca ti-o trimit eu prin posta Very Happy si apropo ce ai patit tu la licitatia aceea am patit toti cei care licitam pe site dar nu toti au curajul sa-si spuna parerea despre acest lucru !

RANGERNICK

Sus In jos

Mesaj  honest la data de Dum Feb 14, 2010 9:45 pm

Bună seara.
Sunt adevărat acuzațiile siteului PrețBombă la adresa lor( whiteshadow, Rangernick ), sau ei sunt victime?

.Despre cei doi fiind vorba cred și eu că mint, odată spun că au o familie numeroasă și ei au creat conturile, folosind înpreună un PC., altădată vin cu povestea pritenilor care sau logat de pe același PC..Treaba cu colegi de muncă care licitează din același loc este și mai bună ( la toț fiind închise conturile ). Săraci toț sau logat la aceași oră, probabil la aceași licitații, pur și simplu din întâmplare, nu pentru că au vrut să trișeze.
Acuma vezi adevărat cu cine concurezi la licitații, trișori ( oameni cu mai multe conturi care se supralicitează o vreme până când useri cinstiți se retrag câștigând ), grupuri de persoane, care pot fi colegi sau prieteni ( și ei se supralicitează, lăsând pe unul sau altul să câștige la urmă ). Acestea din urmă cred că nici nu pot fi prinși, folosind calculatoare diferite și IP diferite. Trebuie să spun că acuma nu mă mir la faptul petrecut într-o seară în care concuram cu trei useri care licitau continu, dar numai pe rând, favorizând pe unul care a și câștigat. Cei doi după ce eu nu-am mai licitat, imediat au încetat să liciteze și ei, lăsând pe al treilea să câștige, până atuncea tot ma supralicitau. Era vorba probabil de un șmecheraș, sau de un grup de prieteni.
Astfel de cazuri am mai văzut destule, mai urmăresc licitațiile și dacă nu participi la ele.
Sunt și unii care se mai laudă pe alte locuri cum trag ei țepe celor de la PrețBombă, și nu ei sunt cei păcăliț, cum se plâng alții.
De altfel todeauna se găsesc oameni cărora nu le plac regulile, totul depinde acuma de voi de administratorii siteului, dacă reușiți sau nu să le prindeți pe ei. Ei todeauna fiind în căutarea de metode noi, nu se dau de bătuți prea ușor.
Eu nu am câștigat până acuma, nici un produs, deci nu-am de ce să le laud pe cei de la PrețBombă, dar totuș sunt cu ei dacă le scot pe șmecheri din licitații.
Apropo acești șmecheri se comportă exact ca așa numiții roboț, se supralicitează până când numai ei mai rămân, alegând un cont la întâmplare dintre cele multiple pe care le dețin, plasând ultima ofertă de pe acel cont fiind câștigătorii licitației. Tu te retragi spunând că mai aștepți fiind mai mulți care licitează, le lași pe ei să consume creditele, dar în realitate imediat va câștiga cel cu mai multe conturi, sau cei care participă în grup la astfel de licitații.
Ceea ce privește regulamentul întradevăr este bine să le citiți. Și eu l-am citit prima dată la crearea contului, dar numai așa superficial, cum fac majoritatea oamenilor, și după aceea nu am înțeles multe lucruri, punând întrebări stupide chiar și aci pe forum.
Deci oameni buni citițile, nu aveți numai de câștigat în urma acestui lucru.
Aștept să scrie și useri care au primit credite înapoi în urma depistarii celor cu conturi multiple. Să văd că nu sunt numai vorbe goale.
Ar trebui să dați lista cu userii prinși cu conturi multiple sau cu cei care au încălcat regulamentul, chiar și cu licitațiile câștigate de ei, mai ales. Alfel noi useri cinstiți de unde să știm că nu suntem la rândul nostru păcăliți și de către siteul PrețBombă, neștiind care licitație a fost compromis, anulat. Ar crește mult încrederea în site dacă ați face, altfel trebuie să vă credem orbește, fără să avem dovezi că returnați creditele consumate la astfel de licitații. Dacă nu le puteți da usernameul (fiid protejați de lege) atuncea măcar dați datele licitației, a produsului de care este vorba, data și ora licitație.

honest

Sus In jos

Mesaj  RANGERNICK la data de Dum Feb 14, 2010 9:32 pm

RANGERNICK

Sus In jos

:)

Mesaj  razvil la data de Dum Feb 14, 2010 6:27 pm

Licitatiile pe care le-ati castigat si nu le-ati mai primit pentru ca a-ti fost blocati.Acolo au fost unii useri reali pejudiciati.Nu conteaza la care am participat si eu sau la care nu,daca a-ti fi jucat corect v-ati fi primit produsele si probabil a-ti fi acum in locul meu.

razvil

Sus In jos

Mesaj  whiteshadow la data de Dum Feb 14, 2010 5:38 pm

RANGERNICK a scris:
Admin a scris:Dumneavoastra ati utilizat 6 conturi in primavara anului 2009, aceste conturi au fost blocate. In loc sa mergeti sa contestati aceasta decizie (tinand cont ca lucrati in Ministerul Administratie si Internelor, dupa cum ati mentionat intr-un email trimis catre firma Estonet) ati incercat sa utilizati inca 2 conturi dupa cele 6 blocate.
Domnul Razvil ca si ceilalti utilizaoturi care respecta regulamentul a fost prejudiciat in participarea la licitatii in urma utilizari dumneavoastre si a utilizatorui DANYBUZ din folosirea acestor conturi multiple.
Cred ca faptul ca in loc sa urmati calea legala pentru a contesta aceste decizii nu faceti decat sa postati pe acest forum dupa o perioada de apropae 1 an nu arata decat faptul ca stiti foarte bine imposibiliatea de a avea succes intr-o astfel de contestare.

Fiecare utilizator poate posta ce doreste atat timp cat nu aduce injurii celorlalti. Asa cum dumneavoastra va spuneti parerea si utilizatorul Razvil o poate spune.

Si cum a fost prejudiciat domnul RAZVIL si ceilalti utilizatori ???!!! Mentionati o licitatie la care am participat eu si "celelalte conturi multiple' care spune-ti dvs. si binenteles la care a participat si domnul RAZVIL si a pierdul el licitatia din aceasta cauza mea sau a celorlalti ! Da-ti un exemplu va rog ca sa vada toata lumea cine are dreptate ! Da-ti un exemplu de licitatie la care au participat doi sau mai multi utilizatori din cei la care a-ti blocat conturile si la care din acest motiv ceilalti au renuntat la licitatie si au fost prejudiciati !!! O tine-ti sus si tare cu calea legala, nu am urmat-o deocamdata pentru ca nu am timp pentru asa ceva ! Va bazati pe calea legala ca sa aratati celorlalti cata dreptate aveti in speranta ca nu are nimeni curajul sa urmeze calea legala...nu fiti asa de siguri si aratati celorlati utilizatori dovezi concrete, nu vorbe ! Pentru ca sunt unii care cred ca "tot ce zboara se mananca" Hai demonstrati ca aveti dreptate ! Da-ti un exemplu de licitatie in care i-am prejudiciat pe ceilalti ! Acum sa va vad... cyclops

cred ca nu au ce sa dea....si inca ceva "admin"asta doresc si eu

whiteshadow

Data de inscriere : 09/02/2010

Sus In jos

Mesaj  RANGERNICK la data de Dum Feb 14, 2010 12:15 am

Admin a scris:Dumneavoastra ati utilizat 6 conturi in primavara anului 2009, aceste conturi au fost blocate. In loc sa mergeti sa contestati aceasta decizie (tinand cont ca lucrati in Ministerul Administratie si Internelor, dupa cum ati mentionat intr-un email trimis catre firma Estonet) ati incercat sa utilizati inca 2 conturi dupa cele 6 blocate.
Domnul Razvil ca si ceilalti utilizaoturi care respecta regulamentul a fost prejudiciat in participarea la licitatii in urma utilizari dumneavoastre si a utilizatorui DANYBUZ din folosirea acestor conturi multiple.
Cred ca faptul ca in loc sa urmati calea legala pentru a contesta aceste decizii nu faceti decat sa postati pe acest forum dupa o perioada de apropae 1 an nu arata decat faptul ca stiti foarte bine imposibiliatea de a avea succes intr-o astfel de contestare.

Fiecare utilizator poate posta ce doreste atat timp cat nu aduce injurii celorlalti. Asa cum dumneavoastra va spuneti parerea si utilizatorul Razvil o poate spune.

Si cum a fost prejudiciat domnul RAZVIL si ceilalti utilizatori ???!!! Mentionati o licitatie la care am participat eu si "celelalte conturi multiple' care spune-ti dvs. si binenteles la care a participat si domnul RAZVIL si a pierdul el licitatia din aceasta cauza mea sau a celorlalti ! Da-ti un exemplu va rog ca sa vada toata lumea cine are dreptate ! Da-ti un exemplu de licitatie la care au participat doi sau mai multi utilizatori din cei la care a-ti blocat conturile si la care din acest motiv ceilalti au renuntat la licitatie si au fost prejudiciati !!! O tine-ti sus si tare cu calea legala, nu am urmat-o deocamdata pentru ca nu am timp pentru asa ceva ! Va bazati pe calea legala ca sa aratati celorlalti cata dreptate aveti in speranta ca nu are nimeni curajul sa urmeze calea legala...nu fiti asa de siguri si aratati celorlati utilizatori dovezi concrete, nu vorbe ! Pentru ca sunt unii care cred ca "tot ce zboara se mananca" Hai demonstrati ca aveti dreptate ! Da-ti un exemplu de licitatie in care i-am prejudiciat pe ceilalti ! Acum sa va vad... cyclops

RANGERNICK

Sus In jos

Reclamatie user pao

Mesaj  Suriel la data de Sam Feb 13, 2010 4:16 pm

Exista pe site un user "pao", aceasta persoana are mai multe conturi ex 1111PAO112, 11pao111, etc si castiga multe licitatii este corect asa ceva?
Nu mi se pare cinstit fata de noi care concuram normal, piuerdem bani aiurea pt ca un trisor sa castige produsele.

Astept masuri impotriva acestui individ

Suriel

Data de inscriere : 13/02/2010

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 3 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum: