Ultimele subiecte
» Reclamatii
Vin Iun 11, 2010 9:18 am Scris de Admin

» !
Mier Iun 09, 2010 2:03 pm Scris de Admin

» am castigat un ipod shuffle 4 gb...si maine se fac 14 zile de cand astept sa-l primesc
Lun Iun 07, 2010 9:44 am Scris de Admin

» Ghid Incepatori (ar prinde bine asa ceva ca nu gasesc)
Mar Iun 01, 2010 9:01 pm Scris de mrtudor

» Solicit un mic ajutor daca se poate
Mar Iun 01, 2010 8:18 am Scris de Admin

» Intrebari despre "useri"
Lun Mai 31, 2010 8:15 am Scris de Admin

» Informatii generale despre licitatii
Vin Mai 28, 2010 9:02 am Scris de Admin

» nici moderatorii nu respecta propriile conditii
Joi Mai 27, 2010 9:41 am Scris de Admin

» buna ziua!!
Mar Mai 25, 2010 8:28 am Scris de Admin

Parteneri
Pretbomba
Statistici
Avem 218 membri inregistrati
Cel mai nou utilizator inregistrat este: tuxedo

Membrii nostri au postat un numar de 483 mesaje în 25 subiecte
Bookmarking social

Bookmarking social digg  Bookmarking social delicious  Bookmarking social reddit  Bookmarking social stumbleupon  Bookmarking social slashdot  Bookmarking social yahoo  Bookmarking social google  Bookmarking social blogmarks  Bookmarking social live      

Pastrati adresa Pretbomba.ro pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa Pretbomba.ro pe site-ul dvs. de bookmarking social

Reclamatii

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Re: Reclamatii

Mesaj  sergiu13 la data de Mar Mar 30, 2010 11:39 am

Glist3r a scris:Am urmarit astazi licitatia pentru laptop de la ora 8, pana cand s-a incheiat , ora 23:15 .
E ceva foarte suspect ca un singur user (daca e nevoie o sa ii dau si numele) sa liciteze incontinuu (la o secunda imediat dupa ce alt user a facut o licitatie) timp de 3 ore+.
Adica ma, cat de cretin sa fii , sa cumperi credite si sa le licitezi asa , pe rupte ca sa zic asa.
N-ar fi logic sa folosesti cat mai putine din ele?
Mie asa mi se pare normal.
eu am urmarit o licitatie (un LCD parca) in care o persoana a licitat vreo 10 ore incontinuu, ca apoi sa renunte si sa piarda produsu respectiv

sergiu13

Data de inscriere : 16/02/2010

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj  Admin la data de Mar Mar 30, 2010 10:32 am

Glist3r a scris:Am urmarit astazi licitatia pentru laptop de la ora 8, pana cand s-a incheiat , ora 23:15 .
E ceva foarte suspect ca un singur user (daca e nevoie o sa ii dau si numele) sa liciteze incontinuu (la o secunda imediat dupa ce alt user a facut o licitatie) timp de 3 ore+.
Adica ma, cat de cretin sa fii , sa cumperi credite si sa le licitezi asa , pe rupte ca sa zic asa.

Buna ziua,
Fiecare utilizator alege modul in care doreste sa liciteze. Daca v-a speriat acest utilizator din punctul lui de vedere este normal, poate scopul lui este de a descuraja ceilalti utilizatori, chiar daca investeste mai mult la inceput isi face cunoscut numele de utilizator fata de ceilalti. Este doar o abordare a unei modalitati de a licita. Alti utilizatori stau pentru a plasa oferte doar la ultima secunda.
Admin
Admin

Data de inscriere : 14/12/2009

Vezi profilul utilizatorului http://pretbomba.forumz.ro

Sus In jos

Mesaj  Glist3r la data de Lun Mar 29, 2010 10:58 pm

Am urmarit astazi licitatia pentru laptop de la ora 8, pana cand s-a incheiat , ora 23:15 .

Glist3r

Data de inscriere : 29/03/2010

Sus In jos

Totul despre acest site

Mesaj  BOBUSAD la data de Lun Mar 29, 2010 5:27 pm

Buna ziua , acest site cu tot respectul este o inselaciune pe fatza , va zic cateva ponturi si sa vedeti ca va functiona , cei care isi permit si care au bani ! Cunosc useri de pe siteul acesta care traiesc din acest site , cum ? : deci cumparati 500 de credite , licitati la laptop , lcd , apple , produse scumpe , cu siguranta ca nu ve-ti castiga lcd sau laptop sau apple cu 500 credite , dar mai cumparati inca 500 si vedeti ca automat dupa ce a-ti cumparat si ati plasat 100 150 de credite maxim oricare dintre aceste produse sunt ale voastre , pe urma pe acelasi cont licitati in continuare la alt lcd sau camera video , in caz ca nu o luati cu cele 350 - 400 de credite mai cumparati 500 si vedeti ca din nou se va intampla la fel , pe urma cand ve-ti licita la un laptop sau lcd , sau apple automat il ve-ti castiga cu 2-3 lei maxim si ve-ti economisi o gramada de bani , pe urma vindeti produsele castigate si din nou faceti la fel si in cateva luni ve-ti avea o gramada de produse si va zic si de ce , cine se ocupa de site , va zic cum gandeste daca eu cumpar 500 de credite si licitez la lcd , sau laptop si nu castig a2a oara nu mai bag , ei automat au castigat deja 9 milioane , tu daca cumperi 500 , mai cumperi 500 ei au castigat si dupa tine si dupa celalalt deci automat isi permite sa-ti dea laptop cu 2 3 lei , de ce credeti ca nu merg laptopurile si lcd 2 unu dupa altul mult , poate o fost odata sau de 2 ori , dar a3a oara nu mai merge asa , il da cu 2 lei ca sa atraga lumea ! proprietarul firmei sau siteului ce o fi , nu stiu daca chiar el insa are angajati care se ocupa si de acesti " roboti " , e simplu face cont nou , isi pune credite manual si liciteaza contra voastra el nu pierde nimic voi pierdeti bani , decate ori am facut reclamatii tot acelasi raspuns mi l-au dat , niciodata nu au fost capabili sa-mi demonstreze prin fapte , iar cine citeste acest subiect il astept oricand sa-i dau cele mai mici detalii despre acest site , asta in caz ca nu mi-l va sterge adminul cum ar fi de asteptat , pentru ca stie ca am dreptate!.

BOBUSAD

Data de inscriere : 29/03/2010
Varsta : 29
Localizare : Oradea

Sus In jos

Mesaj  Admin la data de Lun Mar 22, 2010 4:43 pm

sk83rboy a scris:
Admin a scris:
sk83rboy a scris:mi-am cumparat credite, am asteptat sa inceapa licitatia la 50 credite si dai ...o data si inca o data si apoi timpul --:-- si nenorocire o ia din nou de la 00:30.
care-i faza?? mai pun o data , de 2 ori aceeasi chestie ..de 3 ori mi-a ajuns timpul la --:-- si nik !!! vreau un raspuns credibil ...

Buna ziua,
Cand apare semnul "--:--" utilizatorii nu mai pot plasa oferte iar serverul calculeaza ofertele plasate in ultima secunda de catre utilizatorii cu conexiuni de internt mai lente. Indreptul licitatiei la ultimul ofertant numele acestor utilizatori vor aparea in timpul in care pe ecran este afisat semnul "--:--". Daca nici un utilizator nu a trimis oferte in ultima secunda licitatia se incheie.

apoi si eu de ce nu am castigat creditele alea??? so fi gasit unu sa puna in ultima fractiune de seunda ???
Daca licitatia nu s-a incheiat inseamna ca unul sau mai multi utilizatori au plasat oferte.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  sk83rboy la data de Lun Mar 22, 2010 4:37 pm

Admin a scris:
sk83rboy a scris:mi-am cumparat credite, am asteptat sa inceapa licitatia la 50 credite si dai ...o data si inca o data si apoi timpul --:-- si nenorocire o ia din nou de la 00:30.
care-i faza?? mai pun o data , de 2 ori aceeasi chestie ..de 3 ori mi-a ajuns timpul la --:-- si nik !!! vreau un raspuns credibil ...

Buna ziua,
Cand apare semnul "--:--" utilizatorii nu mai pot plasa oferte iar serverul calculeaza ofertele plasate in ultima secunda de catre utilizatorii cu conexiuni de internt mai lente. Indreptul licitatiei la ultimul ofertant numele acestor utilizatori vor aparea in timpul in care pe ecran este afisat semnul "--:--". Daca nici un utilizator nu a trimis oferte in ultima secunda licitatia se incheie.

apoi si eu de ce nu am castigat creditele alea??? so fi gasit unu sa puna in ultima fractiune de seunda ???

sk83rboy

Data de inscriere : 22/03/2010

Sus In jos

Mesaj  Admin la data de Lun Mar 22, 2010 4:34 pm

Buna ziua,
Admin
Admin

Sus In jos

timp..= 0.

Mesaj  sk83rboy la data de Lun Mar 22, 2010 4:28 pm

mi-am cumparat credite, am asteptat sa inceapa licitatia la 50 credite si dai ...o data si inca o data si apoi timpul --:-- si nenorocire o ia din nou de la 00:30.

sk83rboy

Data de inscriere : 22/03/2010

Sus In jos

Mesaj  Admin la data de Lun Mar 22, 2010 1:45 pm

dragos821 a scris:Buna ziua, de ieri 21.03.2010 de la ora 19.00 am jucat la licitatia de mai sus era 106 lei pretul. Am jucat 5 ore pana la ora 00.00 am pierdut aproximativ 6-7 lim lei. Licitatia s-a reluat astazi la ora 12.00, am jucat inca de la inceput. La ora 13:13 a aparut eroarea "connection lost" apoi licitatia s-a terminat. Mentionez ca am o conexiune prin fibra optica garantata de RDS&RCS SA si aveam ping constant in yahoo in timp ce pe site aparea "connection lost". Cum explicati ca timp de 6 ore cat am participat la aceasta licitatie nu a aparut "Connection lost" si azi s-a terminat instat in cele 5 secunde de "connection lost"?

Cum ramane cu regula atacurilor informatice?

Cum puteti sa luati 170 milioane de la oameni sa dati eroare de conexiune si sa incheiati licitatia la care licitau cel putin 5 oameni?

Buna ziua,

Acesta nu reprezinta un atac informatic, utilizatorii au fost conectati la server, mesajul de conection lost nu se datoreaza serverului ci fie conexiunii dumneavoastre la internet sau browser-ului folosit, gasiti in sectiunea stiri recomandarile pentru browser-ul folosit de dumneavoastra fie ca este internet explorer, mozila, opera sau crome.
Admin
Admin

Sus In jos

http://www.pretbomba.ro/2/id/14513/iphone-3gs-32gb-black

Mesaj  dragos821 la data de Lun Mar 22, 2010 1:37 pm

Buna ziua, de ieri 21.03.2010 de la ora 19.00 am jucat la licitatia de mai sus era 106 lei pretul. Am jucat 5 ore pana la ora 00.00 am pierdut aproximativ 6-7 lim lei. Licitatia s-a reluat astazi la ora 12.00, am jucat inca de la inceput. La ora 13:13 a aparut eroarea "connection lost" apoi licitatia s-a terminat. Mentionez ca am o conexiune prin fibra optica garantata de RDS&RCS SA si aveam ping constant in yahoo in timp ce pe site aparea "connection lost". Cum explicati ca timp de 6 ore cat am participat la aceasta licitatie nu a aparut "Connection lost" si azi s-a terminat instat in cele 5 secunde de "connection lost"?

Cum ramane cu regula atacurilor informatice?

Cum puteti sa luati 170 milioane de la oameni sa dati eroare de conexiune si sa incheiati licitatia la care licitau cel putin 5 oameni?

dragos821

Data de inscriere : 08/03/2010

Sus In jos

Mesaj  freeskyogy la data de Lun Mar 22, 2010 11:28 am

Bun! Vreti sa-mi spuneti ca am folosit programe sau proxy pentru acces link cand dumneavoastra nu puteti demonstra nimic.
Pentru ca nu exista nici un program pentru accesul pentru care l-am avut eu.
Puteti verifica fiecare ip de pe care a fost accesat link-ul si eu il mananc cu fulgi cu tot daca 99% din ip-uri nu sunt din RO si 100% nu au servicii proxy (fiind in posesia unor utilizatori de rand). Pot demonstra cu date personale (cnp, adresa si tot ce va trebuie-chiar si copie de pe buletin) pentru fiecare utilizator care a accesat linkul respectiv. Tot ce trebuie sa faceti este sa-mi dati lista de ip-uri.
Nu va mai obositi sa imi raspundeti, am inteles ce se intampla pe aici.....
Multumesc si numai bine.

freeskyogy

Data de inscriere : 19/03/2010

Sus In jos

Mesaj  Admin la data de Lun Mar 22, 2010 11:18 am

freeskyogy a scris:
Buna ziua,
Contul a fost blocat deoarece ati accesat linkul prin folosirea mai multor IP-uri de la acelasi calculator.
1. Unde scrie aceasta regula?
2. Cam cum credeti ca pot sa accesez link-ul de pe mai multe linkuri de pe mai multe ip-uri in acelasi timp?
Fac parte din mai multe comunitati (unde am expus si link-ul respectiv).
Sincer eu ma gandeam ca strang mult mai multe puncte intr-un timp scurt (peste 200000).
Imi puteti arata o dovada (mac + ip-uri ) pe privat sa ma dumeresc si eu cum s-a putut face acest lucru?
Multumesc anticipat.

Buna ziua,
Se contorizeaza fiecare accesare a site-ului de la IP-uri , accesarea link-ului repetata de la acelasi IP, si de asemenea fiecare calculator ce acceseaza site-ul are o identitate unica, aceasa se contorizeaza si se poate observa accesare linkului de la acelasi calculator cu IP-uri diferite prin proxy sau alte programe.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  freeskyogy la data de Lun Mar 22, 2010 10:34 am

Buna ziua,
Contul a fost blocat deoarece ati accesat linkul prin folosirea mai multor IP-uri de la acelasi calculator.
1. Unde scrie aceasta regula?
2. Cam cum credeti ca pot sa accesez link-ul de pe mai multe linkuri de pe mai multe ip-uri in acelasi timp?
Fac parte din mai multe comunitati (unde am expus si link-ul respectiv).
Sincer eu ma gandeam ca strang mult mai multe puncte intr-un timp scurt (peste 200000).
Imi puteti arata o dovada (mac + ip-uri ) pe privat sa ma dumeresc si eu cum s-a putut face acest lucru?
Multumesc anticipat.

freeskyogy

Sus In jos

Cont blocat. Va rugam sa ne contactati!

Mesaj  freeskyogy la data de Vin Mar 19, 2010 8:47 pm

Buna seara.
Cand doresc sa ma autentific pe contul meu (acelasi ca si aici) de pe site, imi spune : Cont blocat. Va rugam sa ne contactati!
Ce s-a intamplat si unde este problema?
Va rog sa ma luminati si pe mine! Am trimis si un mail (probabil ca mi se va raspunde dupa terminarea concursului....).
Multumesc anticipat.

freeskyogy

Sus In jos

Mesaj  Admin la data de Mar Mar 09, 2010 9:33 am

Figura a scris:Daca binpap si binpaq respectiv 11pao11 si 111pao111, a si altii asemenea lor, nu sunt conturi multiple, atunci de ce nu liciteaza niciodata pentru acelasi produs?

Buna ziua,

Aceasta decizie o iau utilizatorii in cauza, daca un utilizator copiaza numele altuia o face pentru rezonanta sau cum se mai spune "power user" nu cred ca ar fi in interesul celui care a copiat numele de utilizator sa participe la licitatii impotriva celui "original" pentru ca nu ar avea de castigat di copierea numelui de utilizator.
Aceasta este doar o parere motivul il stiu doar utilizatorii in cauza.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Admin la data de Mar Mar 09, 2010 9:30 am

Suriel a scris:
Suriel a scris:
Suriel a scris:Asta a castigat pe putin 6 licitati in 3 zile, si astea sunt doar cele pe care le-am vazut eu.
Din cate stiu maxim 5 licitati posibile pe luna
Cer masuri !!!
nu imi raspunde si mie nici un admin Sad
pai a castigat intr-o zi 3 licitati a 50 credite, 1 licitatie a 100 cretite, si multe alte, produs.
Nu aveti o baza de date in care sa verificati ?

Buna ziua,
Nu a castigat nici un produs are doar 5 licitatii de credite castigate , si da avem o baza de date nu facem presupuneri ca dumneavoastra.
Admin
Admin

Sus In jos

Nedumerire

Mesaj  Figura la data de Lun Mar 08, 2010 9:58 pm

Daca binpap si binpaq respectiv 11pao11 si 111pao111, si altii asemenea lor, nu sunt conturi multiple, atunci de ce nu liciteaza niciodata pentru acelasi produs?

Figura

Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

Mesaj  Suriel la data de Lun Mar 08, 2010 8:24 pm

Suriel a scris:
Suriel a scris:Asta a castigat pe putin 6 licitati in 3 zile, si astea sunt doar cele pe care le-am vazut eu.
Cer masuri !!!
pai a castigat intr-o zi 3 licitati a 50 credite, 1 licitatie a 100 cretite, si multe alte, produs.
Nu aveti o baza de date in care sa verificati ?

Suriel

Data de inscriere : 13/02/2010

Sus In jos

Acuma am înțeles

Mesaj  honest la data de Lun Mar 08, 2010 6:51 pm

Deci RANGERNICK de pe forum nu e tot una cu RANGRNICK de pe siteul de licitații, eu credeam că e acelaș persoană. Cer scuze, nu aveam de unde să știu. Oare de ce ales usernamul unui alt licitator de pe site, putea măcar să facă alta, una oarecare. Folosește nickname-ul altuia, chiar nu e frumos. Oameni buni nu faceți așa, mai ales dacă vreți să vă și creadă cineva, dacă începeți mințindu-ne cum să vă credem. Dacă ai ceva de spus nu te ascunde sub numele altuia. Nici eu nu folosesc cel de pe siteul de licitații, dar nici nu mă ascund în spatele nickname-ului altuia, am ales una la întâmplare, exact pentru cele spuse mai sus.

honest

Data de inscriere : 05/01/2010

Sus In jos

Mesaj  Admin la data de Lun Mar 08, 2010 2:32 pm

Suriel a scris:
Cer masuri !!!

Buna ziua,
Utilizatorul mentionat a castigat 5 licitatii daca aveti astfel de nelamurii intrebati cate a licitat daca nu stiti nu faceti afirmatii de genul a castigat 6 ! Care sunt ale?
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Suriel la data de Lun Mar 08, 2010 1:36 pm

Cer masuri !!!

Suriel

Sus In jos

Mesaj  Admin la data de Lun Mar 08, 2010 11:59 am

dragos821 a scris:cum pot anumiti useri de pe pretbomba.ro sa liciteze pe mai multe site-uri internationale din reteaua pretbomba.ro cu aceleasi nick-uri respectiv pe site-urile www.simpel.fr, www.sonakal.com, www.simpo.be, www.eprosfora.gr, www.hitcena.bg?

liciteaza cu acelasi user pe 7 site-uri? si chiar daca ar fi posibil sunt imposibil de urmarit cate 2-3 licitatii pe 7 site-uri simultan timp de foarte multe ore la rand?

este vorba de userii ancauclau, RANGERNICK, ATKDI2, ELENA1990, RaduRares, Xristos92, fmihaela si multi multi altii

Acesti useri participa la aceleasi licitatii, dau bid unul peste celalalt tot timpul si castiga toate licitatiile din 7 tari pe aceasi retea, care este explicatia?

Utilizatorii participa pe platforma internationala, castiga licitatia din tara de unde este utilizatorul. Produsele sunt de aceeasi valoare si din aceeasi categorie.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  dragos821 la data de Lun Mar 08, 2010 11:54 am

cum pot anumiti useri de pe pretbomba.ro sa liciteze pe mai multe site-uri internationale din reteaua pretbomba.ro cu aceleasi nick-uri respectiv pe site-urile www.simpel.fr, www.sonakal.com, www.simpo.be, www.eprosfora.gr, www.hitcena.bg?

liciteaza cu acelasi user pe 7 site-uri? si chiar daca ar fi posibil sunt imposibil de urmarit cate 2-3 licitatii pe 7 site-uri simultan timp de foarte multe ore la rand?

este vorba de userii ancauclau, RANGERNICK, ATKDI2, ELENA1990, RaduRares, Xristos92, fmihaela si multi multi altii

Acesti useri participa la aceleasi licitatii, dau bid unul peste celalalt tot timpul si castiga toate licitatiile din 7 tari pe aceasi retea, care este explicatia?

dragos821

Data de inscriere : 08/03/2010

Sus In jos

Mesaj  Admin la data de Lun Mar 08, 2010 9:50 am

honest a scris:Laptop Toshiba cu Windows 7
Pret in magazine: 3500 lei
Pret: 85.67 lei
Ultimele Oferte
RANGERNICK - 85.67 lei
Leptopul a câștigat RANGERNICK și nu RANGERNIK, cel cu conturi multiple, care continua să participe la licitații în continuare, foarte interesant. Deci omul are voie să participe ? Atunci de ce era revoltat pentru suspendarea contului affraid ?

Buna ziua,
Utilizatorul RANGERNICK nu a castigat mai mult de 5 licitatii in 28 de zile, iar RANGERNIK nu are conturi multiple cel revolat a creat cont pe forum ca utilizator RANGERNICK dar nu este cel cu acest nume de utilizator de pe site ci doar pe forum si-a creat cont sub acest user name.
Admin
Admin

Sus In jos

Reclamatie user binpaq

Mesaj  Suriel la data de Dum Mar 07, 2010 10:19 pm

Asta a castigat pe putin 6 licitati in 3 zile, si astea sunt doar cele pe care le-am vazut eu.
Cer masuri !!!

Suriel

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus