Ultimele subiecte
» Reclamatii
Vin Iun 11, 2010 9:18 am Scris de Admin

» !
Mier Iun 09, 2010 2:03 pm Scris de Admin

» am castigat un ipod shuffle 4 gb...si maine se fac 14 zile de cand astept sa-l primesc
Lun Iun 07, 2010 9:44 am Scris de Admin

» Ghid Incepatori (ar prinde bine asa ceva ca nu gasesc)
Mar Iun 01, 2010 9:01 pm Scris de mrtudor

» Solicit un mic ajutor daca se poate
Mar Iun 01, 2010 8:18 am Scris de Admin

» Intrebari despre "useri"
Lun Mai 31, 2010 8:15 am Scris de Admin

» Informatii generale despre licitatii
Vin Mai 28, 2010 9:02 am Scris de Admin

» nici moderatorii nu respecta propriile conditii
Joi Mai 27, 2010 9:41 am Scris de Admin

» buna ziua!!
Mar Mai 25, 2010 8:28 am Scris de Admin

Parteneri
Pretbomba
Statistici
Avem 218 membri inregistrati
Cel mai nou utilizator inregistrat este: tuxedo

Membrii nostri au postat un numar de 483 mesaje în 25 subiecte
Bookmarking social

Bookmarking social digg  Bookmarking social delicious  Bookmarking social reddit  Bookmarking social stumbleupon  Bookmarking social slashdot  Bookmarking social yahoo  Bookmarking social google  Bookmarking social blogmarks  Bookmarking social live      

Pastrati adresa Pretbomba.ro pe site-ul dvs. de bookmarking social

Pastrati adresa Pretbomba.ro pe site-ul dvs. de bookmarking social

Reclamatii

Pagina 5 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

In jos

Re: Reclamatii

Mesaj  RANGERNICK la data de Mar Feb 09, 2010 8:59 pm

Admin a scris:
RANGERNICK a scris:
honest a scris:Bună ziua.
Dacă se întâmplă așa e un lucru înbucurător.
Prindețile pe cei șmecheri și închidețile conturile. Todeauna sunt uni care caută diferite metode de a se afirma, văd că stați la pândă.

Sa te vad cand o sa patesti si tu la fel daca te mai dai destept cum te crezi acum ! cyclops

Pe site exista un regulament de participare ce trebuie respectat de toti utilizatorii. Daca un utilizator nu respecta regulamentul afecteaza ceilalti utilizatori. Daca regulamentul este respectat de utilizatori nu sunt afectati decat in bine de blocarea utilizatorilor cu aceste conturi multiple.

Prezentati si dovezile cand acuzati pe cineva ca are conturi multiple ! Nu doar vorbe si gata blocati contul si anulati licitatiile castigate ! Cand acuzi pe cineva trebuie sa ai si dovezi nu doar vorbe si apoi fluturati cu regulamentul asta care nu specifica prea multe detalii !!!

RANGERNICK

Data de inscriere : 08/02/2010

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj  Admin la data de Mar Feb 09, 2010 5:47 pm

RANGERNICK a scris:
Prindețile pe cei șmecheri și închidețile conturile. Todeauna sunt uni care caută diferite metode de a se afirma, văd că stați la pândă.

Sa te vad cand o sa patesti si tu la fel daca te mai dai destept cum te crezi acum ! cyclops

Pe site exista un regulament de participare ce trebuie respectat de toti utilizatorii. Daca un utilizator nu respecta regulamentul afecteaza ceilalti utilizatori. Daca regulamentul este respectat de utilizatori nu sunt afectati decat in bine de blocarea utilizatorilor cu aceste conturi multiple.
Admin
Admin

Data de inscriere : 14/12/2009

Vezi profilul utilizatorului http://pretbomba.forumz.ro

Sus In jos

Mesaj  RANGERNICK la data de Mar Feb 09, 2010 5:41 pm

RANGERNICK

Sus In jos

Mulțumesc pentru răspuns

Mesaj  honest la data de Mar Feb 09, 2010 5:23 pm

Bună ziua.

honest

Data de inscriere : 05/01/2010

Sus In jos

Mesaj  Admin la data de Mar Feb 09, 2010 9:45 am

honest a scris:Bună, vă salut.
Sunt adevărate aceste acuzații ? Shocked
Chiar așa merg treburile ?
Sunt unii cu mai multe conturi ?
Toate acuzațiile sunt grave.
Cei cu conturi multiple ar trebui blocați înainte de a câștiga licitații și nu după, altfel sunt păcăliț toți care au licitat. Așa produsul nu va ajunge la nimeni în ciuda faptului că au licitat oameni. Să imaginam pe cineva care crează mai multe conturi, participă la licitație (să zicem că este vorba de un Leptop de 4500) intrând mai târziu în derularea licitației să zicem la o sumă de 80 lei(preț de licitație obținut din creditele licitate) pe care au făcut alții înaintea lui, și datorită conturilor multiple, supralicitânduse singur (având mai multe conturi, chiar și PC-uri poate să aibă) câștigând până la urmă ceilalț retrăgânduse fiind speriați de așa numiții dueliști. Cine știe câți au câștigat așa, după aceea poate sunt verificați câștigătorii, ne-mai primind câștigul, dar acest lucru nu prea le bucură cred pe cei care au pierdut din această cauză. Așa numai firma rămâne cu bani strânși și poate fi vorba chiar de zeci de milioane (lei vechi). Sau câștigă una(ul) cu mai multe conturi care nu mai are drept sa liciteze datorită faptului că a ajuns la maximul de licitații ce putea câștiga in acea perioadă. Va fi depistat, să presupunem că sunt specialișt băieții, nu va mai primi produsul cum am văzut mai sus fiind pățiț uni (deși ei neagă, poate că au și dreptate sau nu), și cu noi cum va fi. Noi rămânem cu paguba, voi cu bani, ei fără produsele câștigate.
Aștep raspunsuri, dacă există.
Se pot formula și alte scenari dar în toate numai cei drepți pierd, ei sunt adevărații pierdanț în lupta dintre șmecheraș și siteul de licitații.
Sau sunt și minuni și în astfel de cazuri le dați creditele înapoi userilor care în urma șmecherilor au pierdut?
Întrebările sunt importante și ar trebui să le răspundă cineva.
Să aveți o zi bună în continuare și nu uitați Viața este frumosă, dacă lucruri bune nu puteți face măcar rele să nu faceț, toate cele bune.

Buna ziua,
Cei cu conturi multiple care au castigat o licitatie si produsul nu a fost trimis , licitatia se anuleaza iar toti participantii la licitatie isi primesc creditele utilizate inapoi. Nu "ramanane in paguba" nici un utilizator. Depistarea celor cu conturi multiple si blocarea lor se face in momentul in care dovezile privitoare la acest aspect sunt stranse.
Participantii corecti la licitatii nu sufera de pe urma acestora deoarece toti utilizatorii sunt verificati, unele dovezi apar in urma castigarii unei licitatii, iar daca castigatotul detine conturi multiple acestea sunt blocate conform regulamentului pentru o perioada de 6 luni , licitatiile pe care acesta le-a castigat se anuleaza iar toti participantii la aceste licitatii sunt instiintati de anularea licitatiei si primirea creditelor inapoi.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  honest la data de Lun Feb 08, 2010 11:28 pm

Bună, vă salut.
Sunt adevărate aceste acuzații ? Shocked
Chiar așa merg treburile ?
Sunt unii cu mai multe conturi ?
Toate acuzațiile sunt grave.
Cei cu conturi multiple ar trebui blocați înainte de a câștiga licitații și nu după, altfel sunt păcăliț toți care au licitat. Așa produsul nu va ajunge la nimeni în ciuda faptului că au licitat oameni. Să imaginam pe cineva care crează mai multe conturi, participă la licitație (să zicem că este vorba de un Leptop de 4500) intrând mai târziu în derularea licitației să zicem la o sumă de 80 lei(preț de licitație obținut din creditele licitate) pe care au făcut alții înaintea lui, și datorită conturilor multiple, supralicitânduse singur (având mai multe conturi, chiar și PC-uri poate să aibă) câștigând până la urmă ceilalț retrăgânduse fiind speriați de așa numiții dueliști. Cine știe câți au câștigat așa, după aceea poate sunt verificați câștigătorii, ne-mai primind câștigul, dar acest lucru nu prea le bucură cred pe cei care au pierdut din această cauză. Așa numai firma rămâne cu bani strânși și poate fi vorba chiar de zeci de milioane (lei vechi). Sau câștigă una(ul) cu mai multe conturi care nu mai are drept sa liciteze datorită faptului că a ajuns la maximul de licitații ce putea câștiga in acea perioadă. Va fi depistat, să presupunem că sunt specialișt băieții, nu va mai primi produsul cum am văzut mai sus fiind pățiț uni (deși ei neagă, poate că au și dreptate sau nu), și cu noi cum va fi. Noi rămânem cu paguba, voi cu bani, ei fără produsele câștigate.
Aștep raspunsuri, dacă există.
Se pot formula și alte scenari dar în toate numai cei drepți pierd, ei sunt adevărații pierdanț în lupta dintre șmecheraș și siteul de licitații.
Sau sunt și minuni și în astfel de cazuri le dați creditele înapoi userilor care în urma șmecherilor au pierdut?
Întrebările sunt importante și ar trebui să le răspundă cineva.
Să aveți o zi bună în continuare și nu uitați Viața este frumosă, dacă lucruri bune nu puteți face măcar rele să nu faceț, toate cele bune.

honest

Data de inscriere : 05/01/2010

Sus In jos

Mesaj  RANGERNICK la data de Lun Feb 08, 2010 6:28 pm

DANYBUZ a scris:v-as sfatuii sa nu prea mai avetzi incredere in site-ul asta, va treziti ca o sa castigati un laptop sau altceva, asa cum mi s-a intamplat si mie, si apoi va treziti ca aveti contul blocat...de ce ?...ii intrebati pe ei...si o sa va zica ,,,avem dovezi si de asta v-am inchis contul, si cand ii intrebi care sunt dovezile,....cica nu au voie sa le spuna, ca sa nu afle si alti useri ai site-ului Smile)....la inceput ziceu ca am mai multe conturi ceea ce nu e adevarat ...si apoi dupa ce i-am convins ca nu e adevarat zic ca ,au dovezi ca folosesc ilegal site-ul lor:)),,,,ce prostie, nici macar nu stie sa iti dea un raspuns concret....

si acum as vrea sa vad ce mai au de zis "admin" site-ului....=))

Si eu am patit la fel ! Ai foarte mare dreptate ! Au asteptat pana am castigat cu doua clickuri un aparat foto de valoare mai mare si au venit cu aceleasi argumente ca si la tine nefondate si nu am mai primit aparatul si nici creditele pe care le-am avut in cont nu le-am mai vazut !

RANGERNICK

Sus In jos

razvil

Mesaj  el_nino576 la data de Vin Feb 05, 2010 7:04 pm

pana la urma te intereseaza gps-ul?

el_nino576

Data de inscriere : 25/12/2009

Sus In jos

:)

Mesaj  razvil la data de Vin Feb 05, 2010 6:56 pm

cu fiecare post pe care l-ai pus aici.....e doar parerea mea.....poate altii te cred.....eu nu pot sa cred ce spui tu.

razvil

Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Mesaj  DANYBUZ la data de Vin Feb 05, 2010 6:42 pm

razvil a scris:
DANYBUZ a scris:
Admin a scris:Ati dovedit dumeavoastra ca ati utilizat aceste conturi.
Daca aveti reclamatii va rog sa le si sustineti.

eu am dovedit?Smile)...
nu stiu ce va face sa credeti asta.., a adev ca altcineva a castigat de pe un al cont, nu de pe asta, dar el a zis ca nu mai vrea sa auda de site-ul asta...ca a vazut ce raspunsuri neclare ati dat la tel...si nu vrea sa isi mai bata capul cu dvs....raspunzandu-i la orice intrebare cu ...avem dovezi...Very Happy
aveti dreptate referitor la partea cu mail-ul si numele de pe forum, dar eu doar am vrut sa arat si celorlati ce teapa pot sa ia...si ca e adevarat!

Si aratat ca ai incalcat regulamentul Smile)))))))))))

poi cu ce am aratat ca am incalcat regulamentul?Smile)))

DANYBUZ

Data de inscriere : 28/01/2010

Sus In jos

:))

Mesaj  razvil la data de Joi Feb 04, 2010 9:56 pm

DANYBUZ a scris:

eu am dovedit?Smile)...
nu stiu ce va face sa credeti asta.., a adev ca altcineva a castigat de pe un al cont, nu de pe asta, dar el a zis ca nu mai vrea sa auda de site-ul asta...ca a vazut ce raspunsuri neclare ati dat la tel...si nu vrea sa isi mai bata capul cu dvs....raspunzandu-i la orice intrebare cu ...avem dovezi...Very Happy
aveti dreptate referitor la partea cu mail-ul si numele de pe forum, dar eu doar am vrut sa arat si celorlati ce teapa pot sa ia...si ca e adevarat!

Si aratat ca ai incalcat regulamentul Smile)))))))))))

razvil

Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Mesaj  DANYBUZ la data de Joi Feb 04, 2010 2:00 pm

eu am dovedit?Smile)...

DANYBUZ

Sus In jos

Reclamatie

Mesaj  Admin la data de Joi Feb 04, 2010 1:53 pm

Ati dovedit dumeavoastra ca ati utilizat aceste conturi.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  DANYBUZ la data de Joi Feb 04, 2010 1:44 pm

Dupa cum am mentionat pe acest cont nu ati castigat nici un produs!
Este greu la atatea conturi sa mai tinenti minte cu ce adresa sa va creati contul pe forum. Din pacate pentru dumneavoastra contul acesta creat pe forum este cu o adresa de email a unui cont pe care nu ati castigat nici un produs.
Cu cat veti continua sa sustineti lucrurile acestea cu atat veti creste numarul de dovezi privind incalcarea regulamentului.[/quote]

nu e nici o dovada asta, si inca ceva ....aici pe forum pot sa imi fac cont si cu alt nume , nu neaparat cu cel de pe site;)[/quote]

oricum m-am lamurit cu dvs. nu stau intr0un aparat de ras si nici intr-un cont...
vroiam sa vada si ceilalti useri cat sunteti de corecti...

DANYBUZ

Sus In jos

Mesaj  DANYBUZ la data de Joi Feb 04, 2010 1:40 pm

Este greu la atatea conturi sa mai tinenti minte cu ce adresa sa va creati contul pe forum. Din pacate pentru dumneavoastra contul acesta creat pe forum este cu o adresa de email a unui cont pe care nu ati castigat nici un produs.
Cu cat veti continua sa sustineti lucrurile acestea cu atat veti creste numarul de dovezi privind incalcarea regulamentului.[/quote]

nu e nici o dovada asta, si inca ceva ....aici pe forum pot sa imi fac cont si cu alt nume , nu neaparat cu cel de pe site;)

DANYBUZ

Sus In jos

Mesaj  Admin la data de Joi Feb 04, 2010 1:12 pm

daca doriti puteti sa verificati mai bine, si o sa vedeti ca e castigat un aparat de ras philips ...
iar in legatura cu ce ziceti dumneavoastra de 7 conturi...e total o aberatie:))...
si inca ceva....chiar daca ar fi asa cum ziceti dvs. de ce nu mi-ati inchis contul de cand l-am facut?
de ce dupa o luna cand am castigat ceva, chiar daca nu e adevarata faza cu cele 7 conturi...
probabil asta ati scos-o ca sa va scoate-ti putin si dvs.....
probabil daca, castigam o plasma imi ziceati ca am 15 conturi=)), nici nu va dati seama ce ziceti, si nici nu va pot vedea cum o sa sustineti asta cu cele 7 conturi ca nu e adevarat..., si inca ceva posibilul fapt ca s-a logat vara'miu intr-un week-end de pe pc meu cred ca ar fi o explicatie de ati inchis si contul lui, probabil va-ti luat dupa ip sau nush...
In regulamen nu am vazut nici unde scris , ca nu au voi ca doi useri sa se logheze de pe acelasi pc;)...asa-i?....
acolo scrie doar ca sa nu fie pe acelasi nume contul, si nu cred ca ati vazut la mine asa ceva...Smile)...[/quote]

Cu cat veti continua sa sustineti lucrurile acestea cu atat veti creste numarul de dovezi privind incalcarea regulamentului.

Ultima editare efectuata de catre Admin in Joi Feb 04, 2010 1:54 pm, editata de 1 ori
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  DANYBUZ la data de Joi Feb 04, 2010 1:04 pm

Buna ziua,

In primul rand pe contul dumneavoastra nu este nimic castigat, iar prin afirmatia facut ca ati castigat nu faceti decat sa dovediti ca folosit contul pe care s-a castigat produsul respectiv lidiutza18, nu voi enumera toate cele 7 conturi pe care le-ati creat si le-ati utilizat.
Nu ati convins pe nimeni ca nu aveti mai multe conturi, acesta este motivul pentru care au fost blocate conturile. Cat despre folosirea ilegala a site-ului nu a precizat nimeni asa ceva. Nerespectarea regulamentului prin crearea de conturi multiple atrage blocarea acestora.
Regulamentul este valabl pentru toti utilizatorii site-ului.
Cred ca ati spus dumneavoastra destule sustinand ca ati castigat produsulul din alt cont decat al dumneavoastra.[/quote]

daca doriti puteti sa verificati mai bine, si o sa vedeti ca e castigat un aparat de ras philips ...
iar in legatura cu ce ziceti dumneavoastra de 7 conturi...e total o aberatie:))...
si inca ceva....chiar daca ar fi asa cum ziceti dvs. de ce nu mi-ati inchis contul de cand l-am facut?
de ce dupa o luna cand am castigat ceva, chiar daca nu e adevarata faza cu cele 7 conturi...
probabil asta ati scos-o ca sa va scoate-ti putin si dvs.....
probabil daca, castigam o plasma imi ziceati ca am 15 conturi=)), nici nu va dati seama ce ziceti, si nici nu va pot vedea cum o sa sustineti asta cu cele 7 conturi ca nu e adevarat..., si inca ceva posibilul fapt ca s-a logat vara'miu intr-un week-end de pe pc meu cred ca ar fi o explicatie de ati inchis si contul lui, probabil va-ti luat dupa ip sau nush...
In regulamen nu am vazut nici unde scris , ca nu au voi ca doi useri sa se logheze de pe acelasi pc;)...asa-i?....
acolo scrie doar ca sa nu fie pe acelasi nume contul, si nu cred ca ati vazut la mine asa ceva...Smile)...

DANYBUZ

Sus In jos

Mesaj  Admin la data de Joi Feb 04, 2010 11:40 am

DANYBUZ a scris:v-as sfatuii sa nu prea mai avetzi incredere in site-ul asta, va treziti ca o sa castigati un laptop sau altceva, asa cum mi s-a intamplat si mie, si apoi va treziti ca aveti contul blocat...de ce ?...ii intrebati pe ei...si o sa va zica ,,,avem dovezi si de asta v-am inchis contul, si cand ii intrebi care sunt dovezile,....cica nu au voie sa le spuna, ca sa nu afle si alti useri ai site-ului Smile)....la inceput ziceu ca am mai multe conturi ceea ce nu e adevarat ...si apoi dupa ce i-am convins ca nu e adevarat zic ca ,au dovezi ca folosesc ilegal site-ul lor:)),,,,ce prostie, nici macar nu stie sa iti dea un raspuns concret....

Buna ziua,

In primul rand pe contul dumneavoastra nu este nimic castigat, iar prin afirmatia facut ca ati castigat nu faceti decat sa dovediti ca folosit contul pe care s-a castigat produsul respectiv lidiutza18, nu voi enumera toate cele 7 conturi pe care le-ati creat si le-ati utilizat.
Nu ati convins pe nimeni ca nu aveti mai multe conturi, acesta este motivul pentru care au fost blocate conturile. Cat despre folosirea ilegala a site-ului nu a precizat nimeni asa ceva. Nerespectarea regulamentului prin crearea de conturi multiple atrage blocarea acestora.
Regulamentul este valabl pentru toti utilizatorii site-ului.
Cred ca ati spus dumneavoastra destule sustinand ca ati castigat produsulul din alt cont decat al dumneavoastra.
Admin
Admin

Sus In jos

Reclamatii

Mesaj  DANYBUZ la data de Joi Feb 04, 2010 10:27 am

v-as sfatuii sa nu prea mai avetzi incredere in site-ul asta, va treziti ca o sa castigati un laptop sau altceva, asa cum mi s-a intamplat si mie, si apoi va treziti ca aveti contul blocat...de ce ?...ii intrebati pe ei...si o sa va zica ,,,avem dovezi si de asta v-am inchis contul, si cand ii intrebi care sunt dovezile,....cica nu au voie sa le spuna, ca sa nu afle si alti useri ai site-ului Smile)....la inceput ziceu ca am mai multe conturi ceea ce nu e adevarat ...si apoi dupa ce i-am convins ca nu e adevarat zic ca ,au dovezi ca folosesc ilegal site-ul lor:)),,,,ce prostie, nici macar nu stie sa iti dea un raspuns concret....

DANYBUZ

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 5 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum